Przygotuj dach i rynny na zimę

Materiały budowlane Olsztyn w JASAM są może najlepszej jakości w rozsądnej cenie, ale warto zadbać o to, co już mamy, np. o dach i rynny. Jesień to przede wszystkim wilgoć i spadające liście, zaś zima to śnieg i lód. Należy zadbać, by pokrycie dachowe i system rynien służył nam, jak najdłużej.

Jakie problemy niesie za sobą zima?

Podczas opadów śniegu na naszych dachach znaleźć się może pokaźna pokrywa, która może połaciami zsuwać się z dachów. Nie grozi to jedynie budynkom o dachach bardzo spadzistych.  Szczególnie ten problem odnosi się do dachów o gładkiej powierzchni, np. blachodachówka. Śnieg, który zsuwa się z Twojego dachu może ważyć nawet do 100 kg. Zsuwanie się śniegu rok w rok uszkadza nawet 30% dachów. Nie tylko dach jest zagrożony, ale również ludzie, na których ten śnieg może spaść. Warto zainwestować w płotki czy też barierki przeciwśniegowe montowanych nad pierwszym rzędem dachówek.

Kolejnym problemem są zamarznięte rynny. Nasze zimy to przeplatanka dodatnich i ujemnych temperatur. Śnieg spada, roztapia się, a potem zamarza. W tej sposób tworzą się lodowe wałki na rynnach, których 1m3 może ważyć nawet do 1000 kg. Wały te uszkadzają rynny, elewację, a w najgorszym wypadku zrobić krzywdę osobie pod nimi przechodzącej.

Brawo TY, który oczyszczasz dach ze śniegu. Śnieg zwłaszcza mokry obciąża konstrukcje dachu i może ją uszkodzić. Konstrukcja nośna pod zbyt dużym obciążeniem może się zerwać.

Nie zapomnij o przeglądzie dachu i systemu rynien

Większość ekip oferuje darmowe przeglądy pokryć dachowych przez nich wykonywanych. Nie wiąże się to, więc z żadnymi kosztami. Nawet, jeśli będziesz musiał zapłacić to mniej niż naprawa dachu wiosną. Należy zwrócić uwagę, czy po jesieni w rynnach nie zalegają liście. W razie niedrożności rynien trzeba usunąć zanieczyszczenia. Ważne jest, by uzupełnić ubytki w uszczelnieniu dachu specjalnymi preparatami. Nie zapomnij, że pokrycie dachowe należy umyć miękką szczotką i wodą pod ciśnieniem. Zadbaj o swój dach i ciesz się nim dłużej!

Zobacz materiały budowlane Olsztyn w JASAM

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy