Dobrze zabezpieczyłeś materiały budowlane przed zimą?

\"Materiały

Materiały budowlane Olsztyn – jak zabezpieczyć się przed zimą?

Materiały budowlane Olsztyn w Jasam to produkty najwyższej jakości. Niestety zima nie obchodzi się z nimi łaskawie. Niskie temperatury oraz duża wilgotność spowodowana opadami deszczu i śniegu mogą je zniszczyć. Należy pamiętać, żeby je właściwie zabezpieczyć.

Często złe warunki atmosferyczne uniemożliwiają prowadzenie prac według harmonogramu i trzeba wstrzymać prace na zimę. Zakupione materiały pod wpływem wilgoci czy niskich temperatur stracić swoje właściwości. Niestety materiały, które stanowią dość dużą wartość materialną to duża pokusa dla złodziei.

W jaki sposób zabezpieczyć materiały budowlane zimą?

Idealnie do przechowywania materiałów w sezonie \”martwym\” nadają się zadaszone wiaty, garaże lub postawiony obiekt, jeśli został zadaszony i zabezpieczony. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na takie materiały, jak: wałna mineralna, styropian, stal czy chemia budowlana. Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • podłoże powinno być zabezpieczone przed korozją i materiałami łatwopalnymi,
  • materiały łatwopalne nie powinny znajdować się w pobliżu materiałów chemicznych (zwłaszcza tych o łatwym zapłonie),
  • chemię budowlaną najlepiej przechować w oddzielnym pomieszczeniu.

Jak składować materiały budowlane?

  1. Materiały sypkie – cement i gips produkowane i magazynowane są w workach, które należy układać krzyżowo w maksymalnie 10 warstwach. Magazyn powinien być suchy i zamknięty przy czym cement połóż 15 cm od ściany a gips 0,5 m. Najlepiej trzymać je na paletach 15-20 cm nad poziomem terenu. Kruszywa, np. piasek, żwir najlepiej przechowywać w pryzmach na betonowym podłożu z niewielkim spadkiem, co ułatwi odprowadzanie wody.
  2. Materiały ścienne i stropowe – materiały ceramiczne, np. cegły, pustaki przechowuj na równym i utwardzonym podłożu na paletach (najlepiej w jednej warstwie). Jeśli materiały wykonane są z ceramiki poryzowanej to należy trzymać je pod dachem. Materiały wapienno-piaskowe należy składować na paletach w dwóch warstwach lub na stosach o wysokości max. 2 m. Beton komórkowy trzymaj w miejscu zadaszonym.
  3. Materiały izolacyjne – papy asfaltowe w rolkach powinny być magazynowane w pomieszczeniach zamkniętych jednowarstwowo i pionowo. Wełnę mineralną należy trzymać w obiektach zamkniętych i dobrze wentylowanych. Rolki i płyty powinny być ułożone warstwowo, jednak nie na wysokość wyższą niż 3 m.

Zapraszamy po materiały budowlane Olsztyn do Jasam!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy