Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Czy warto kupić materiały budowlane zimą?

\"Materiały

Materiały budowlane Olsztyn – warto kupić na zapas?

Materiały budowlane Olsztyn w JASAM sprawiają, że budowa domu staje się nie tylko prostsza i tańsza. Jeśli budowa Waszego domu rusza na wiosnę, możesz skorzystać z zimowych miesięcy na zgromadzenie materiałów. Ceny są wtedy o wiele korzystniejsze niż w sezonie. budowlanym. Nie wszystko jednak można kupić wcześniej. Niektóre materiały pozostawione na zimę bez odpowiedniego zabezpieczenia tracą swoje właściwości.

Wybór właściwych materiałów do budowy wymarzonego domu jest ważny nie tylko ze względu na koszty samych materiałów, ale również na późniejszy komfort użytkowania oraz koszty utrzymania obiektu. Zimą dobrze jest poznać ofertę pobliskich sklepów marketów budowlanych. Zimą urządzane są wielkie wyprzedaże, aby pozbyć się zalegającego produktu. Ceny mogą okazać się bardzo atrakcyjne.

Jakie materiały można kupić zimą?

Praktycznie kupić można wszystko. Niestety musimy się zastanowić, czy będziemy mieli, gdzie zakupione produkty składować. Tu nasuwają się dwa podstawowe problemu: należy poznać zalecany przez producenta sposób składowania i znaleźć właściwe miejsce oraz zabezpieczyć materiały przed kradzieżą. Pamiętaj, że niewłaściwie magazynowany towar może potem do niczego Wam się nie przydać, bo zniszczy go wilgoć czy mróz.

Do zalet zimowych zakupów, oprócz niższych cen, należy doliczyć jeszcze oszczędność czasu podczas budowy. Jeśli wszystkie materiały są na miejscu i nie trzeba czekać na ich przywiezienie, unikniesz przestojów w budowie. Wszystko będzie szło o wiele płynniej i szybciej. Najbardziej ryzykownym zakupem zimą są takie produkty z działów: chemia budowlana i materiały izolacyjne. To właśnie cement, gips, klej, wełna i styropian pod wpływem wilgoci ulegają zniszczeniu. Doskonałym rozwiązaniem będzie wcześniejsze zamówienie materiałów i pozostawienie ich w sklepowym magazynie.

Co będzie potrzebne na pierwszym etapie budowie?

  1. Przed rozpoczęciem budowy należy zadbać o tymczasowe ogrodzenie, aby ochronić składowane na placu budowy materiały i sprzęt przed złodziejami.
  2. Przyda się również kruszywo, np. piasek żwir potrzebny do budowy czy utwardzania placu.
  3. Nie ma przeszkód, aby wcześniej kupić pręty zbrojeniowe oraz materiały ścienne, np. bloczki fundamentowe betonowe.
  4. Materiały niezbędne do postawienia fundamentów, np. papa, lepik, hydroizolację.

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy