Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Zrób remont i nie zbankrutuj!

\"Materiały

Wiosna i lato to najlepsze pory roku na wykonanie remontu. Nasze cztery kąty zyskają nowe wcielenie. Należy jednak remont dobrze przemyśleć, żeby nie zamienił się w koszmar. Nie chodzi przecież jedynie o to, jakie materiały budowlane wybierzemy. Poznaj nasze wskazówki, co zrobić, żeby nie zwariować i nie zbankrutować podczas remontu.

Po pierwsze: Przeanalizuj, jakie prace trzeba wykonać

Do remontu trzeba podejść z głową. Najpierw zrób listę prac, które należy wykonać. Zacznij od tych czynności, które są niezbędne, a skończ na tych bez których jakoś się obejdziesz. Zawsze łatwiej zrezygnować z kilku mniej potrzebnych rzeczy niż miałoby się okazać, że zabrakło Wam pieniędzy na remont.

Po drugie: Oblicz budżet

Kiedy masz już listę prac, z łatwością wykonasz listę potrzebnych materiałów. Sporządzenie budżetu to doskonały sposób, aby nie stracić kontroli nad remontem. Wycenie należy poddać nie tylko materiały, ale również ewentualne wsparcie fachowca. Ceny materiałów i akcesoriów do pracy sprawdź najlepiej w kilku miejscach, aby zyskać pewność, że nie przepłacasz.

Po trzecie: Wybierz najlepszy czas

Kiedy już wiesz, ile ten remont będzie Cię kosztować, sprawdź czy masz taką ilość pieniędzy. Jeśli nie, poczekaj trochę lub pomyśl o wzięciu pożyczki. Najlepszymi porami roku na remont są wiosna i lato.

Po czwarte: Wybierz odpowiednia ekipę remontową

Jeśli część prac potrafisz wykonać samemu, to świetnie. Często okazać się może, że będzie potrzebne wsparcie fachowca. Pamiętaj, że nie można o tym zapomnieć podczas planowania budżetu.

Po piąte: Podejmij właściwą decyzję, co do materiałów

Na rynku jest bardzo wiele odpowiedników tego samego produktu. Możesz wybrać wersję drogą, średnią lub najtańszą. Pamiętaj jednak, że za ceną materiałów najczęściej idzie również jakość. Dobrze przemyśl tą decyzję.

Po szóste: Kontroluj wydatki podczas trwania prac

Remont trwa… Nie zapomnij o tym, by stale kontrolować wydatki. Lista prac i budżet pozwoli na przejście przez remont bez większych niespodzianek.

Zaopatrz się w materiały budowlane w Jasam!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy