Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Zabezpieczenia podczas budowy

Przed rozpoczęciem budowy trzeba odpowiednio się do niej przygotować. Już w momencie wykopania pierwszego dołu, nasz plac będzie nazywany budową. Odpowiednie pozwolenia będą niezbędne w celu wykonania dalszych prac. Materiały budowlane mają bardzo duże znaczenie, ekipa remontowa również. Bardzo ważne jest żeby uniknąć wszelkich niebezpieczeństw, na które mogą być narażeni nie tylko budowlańcy, lecz wszystkie osoby znajdujące się w obrębie terytorium prac.

Niezbędne jest zapewnienie odpowiednich warunków gwarantujących zarówno bezpieczeństwo, a także ochronę zdrowia. Prawo budowlane ściśle określa jak powinien wyglądać teren. Nie chodzi tylko o samą konstrukcję, ale również zabezpieczenia w razie wystąpienia pożaru.

Sama organizacja robót powinna być przeprowadzona przed rozpoczęciem czegokolwiek. Zasady organizacji ściśle określa Kodeks Pracy oraz Rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych.

Powinien być wyznaczony kierownik budowy przejmujący często funkcje zleceniodawcy. Teren trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli nie mieszkamy w pobliżu budynku, należy go odpowiednio ogrodzić. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że nie będą tam wchodzić osoby nieupoważnione. Powinno ono posiadać co najmniej 1,5m wysokości. Ogrodzenie powinno być wykonane w taki sposób, żeby nie stwarzało żadnego niebezpieczeństwa. Jeśli nie masz możliwości wykonania go, niezbędne jest oznakowanie za pomocą tablic ostrzegawczych.

Wokół terenu zdarza się, że mogą znajdować się wykopy, które powinny być ogrodzone. Jeśli są głębsze niż 1m, wokół nich powinna znajdować się balustrada o wysokości co najmniej 1,1m. Przeprowadzenie wszelkich robót może być zapewnione tylko na prawidłowo zabezpieczonym terenie. W celu rozpoczęcia będzie nam potrzebne pozwolenie na budowę. Tymczasowe baraki, a także toalety mogą znajdować się tylko i wyłącznie w obrębie placu budowy. Wjazd do placu również musi być zapewniony, a używane maszyny nie powinny torować żadnych wjazdów.

Zaplanuj dokładnie jak powinien wyglądać Twój teren. Tylko solidne materiały budowlane ze sklepów Jasam spełnią wymagania, co do przeprowadzanych prac. Postaw na jakość i rzetelność. Zaufaj nam!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy