Wiosna w ogrodzie

Zastanawiałeś się nad tym, żeby zbudować altanę w ogrodzie albo na działce? Czemu nie? To w niej możesz spędzić miłe chwile z rodziną i schować się przed słońcem w upalne dni. Wybór miejsca, w którym powinna stać powinna być wcześniej ustalona. Najlepiej zbudować ją w najbardziej ustronnej części działki, tam gdzie będziemy czuć się naprawdę swobodnie. Wybór należy do Ciebie.

Najczęściej buduje się je z sosny lub świerku, ze względu na ich niski koszt. W markecie Jasam posiadamy szeroki wybór materiałów budowlanych, które pozwolą na zrealizowanie Twojego marzenia i wybudowanie altany ogrodowej.

Wybudowanie takiej altany wiąże się oczywiście z kosztami. Możemy wykorzystać materiały, które pozostały nam z budowy lub remontu domu . Przy budowie altany do 25 mkw. nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, wystarczy jedynie zgłoszenie tego faktu w odpowiednim urzędzie dla danego miasta lub miejscowości.

Każda altana powinna być dopasowana do ogrodu lub działki, w której będzie zbudowana. Musi być dopasowana pod względem wielkości oraz ,,osobowości” otaczającej ją przestrzeni. Cała konstrukcja powinna być wsparta na drewnianych słupach, ustawionych w narożnikach. Najczęściej altany mają kształt kwadratu, sześciokąta lub ośmiokąta. Drewno powinno być zabezpieczone odpowiednim impregnantem. Dach może być pokryty tym samym materiałem, który wykorzystywaliśmy do pokrycia dachu naszego domu,  przez co mogą tworzyć wizualną całość. Podłoga może być zbudowana z desek, kostki brukowej albo płyt kamiennych albo cegły ceramicznej albo płytek terakotowych.

Bogaty zakres materiałów budowlanych Olsztyn pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję, co do wyboru materiałów potrzebnych do jej budowy. Pamiętaj, że będzie to miejsce, gdzie będziesz mógł się zrelaksować na łonie natury, z rodziną albo znajomymi, spędzając miło czas.

Równie ważne jest otoczenie wokół  niej czyli, to jak będzie zagospodarowana przestrzeń poprzez otaczającą roślinność. Może skusisz się na ogród ekstensywny, postawisz na roślinność, która będzie rosnąć na dachu Twojej altany. Wszystko zależy od Twojej decyzji i kreatywności. Do dzieła. Sklepy Jasam zapraszają!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy