W jaki sposób wybrać firmę budowlaną?

\"Materiały

Materiały budowlane Olsztyn i dobra ekipa budowlana to sukces Twojej budowy!

Materiały budowlane Olsztyn chociaż najwyższej jakości nie zagwarantują wybudowania domu najwyższych lotów. Dlaczego? W budownictwie ważny jest również czynnik ludzki, czyli umiejętności i doświadczenie budowniczych. Jeśli planujesz budowę domu, w tej chwili jest najlepszy czas na znalezienie ekipy. Z jednej strony nie można się z tym śpieszyć i dobrze przemyśleć swój wybór, a z drugiej strony najlepsi specjaliści mają rezerwacje z dużo większym wyprzedzeniem (nawet kilku miesięcy). Zastanówmy się, co jest ważne przy wyborze firmy budowlanej i jak to wszystko urządzić.

Gdzie szukać?

Najlepiej po prostu popytać rodzinę, znajomych, itd. Firmy z polecenia są najbardziej wiarygodne. Po prostu wiesz, że dobrze wykonują swoja pracę. Jeśli nie uda Ci się nic osiągnąć w ten sposób, zacznij sprawdzać fora internetowe. Pamiętaj jednak o akcjach marketingowych: białym i czarnym PR-ze. Biały PR polega na tym, że firmy, podając się za swoich klientów publikują pozytywne opinie. Czarny PR natomiast polega na tym, iż konkurencja pisze nie prawdę na temat innych firm, aby obniżyć ich powodzenie na rynku. Ewentualnie można sprawdzić ogłoszenia w prasie lub w internecie.

Weryfikacja wiarygodności

Jeśli masz kilka potencjalnie wybranych firm, poproś ich o referencję lub numery kontaktowe ich klientów. Na tym jednak lepiej nie poprzestać, jeśli inwestycja jest duża. Zły wybór może Cię drogo kosztować. Warto pofatygować się, aby samemu zobaczyć wykonane przez ekipę zakończone zlecenia lub te, które są w trakcie. Będziesz mieć pełny obraz.

Umowa

Podpisanie umowy z wykonawcą to najważniejszy krok i nie można o tym zapomnieć. Powinna opisywać prawa i obowiązki obu stron, określać termin, ustalić formę płatności. Należy do tego podejść poważnie, aby nie natrafić na pułapkę. Aby wyeliminować złożenie winy na poprzedników, w umowie znaleźć się musi zapis, iż ekipa zapoznała się ze stanem budowy i nie ma uwag. Kolejnym elementem jest wycena. Płacimy za wycenione usługi. Często zdarza się, że budowlańcy chcą \”wyciągnąć\” więcej, tłumacząc że coś ich w trakcie prac zaskoczyło. Jako profesjonaliści powinni znać zakres koniecznych prac i je właściwie wycenić. Warto również unormować kwestię wypłacanych zaliczek.

Inspektor budowlany

Jeśli temat budownictwa jest Ci całkowicie obcy lub nie masz na to czasu, warto zatrudnić inspektora nadzoru. Opłaca się to zwłaszcza przy dużych inwestycjach. To on zapewnia kontrolę jakości i akceptuje pracę wykonawców własnym podpisem. Do jego zadań należy pilnowanie harmonogramu, kontrolowanie kosztorysu oraz dbanie o dostępność materiałów budowlanych.

 

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy