Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Termomodernizacja budynku

\"materiały

Termomodernizacja danego budynku ma na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną. Dotyczy zarówno systemu ogrzewania, wentylacji oraz instalacji odprowadzającej ciepłą wodę. Odpowiednio dobrane materiały budowlane Olsztyn podczas budowy czy też remontu, mają na celu wykorzystanie potencjału domu oraz zmniejszenie kosztów użytkowania, w jak najbardziej możliwy sposób.

Koszty utrzymania domu potrafią być naprawdę wysokie, ich cena różni się z każdym kolejnym rokiem. Modernizacja budynku polegająca na wymianie okien czy też wymianie instalacji spowoduje również wzrost wartości naszej nieruchomości. Każdy remont, mały czy duży, ma na celu przede wszystkim poprawienie komfortu oraz atrakcyjności.

Każdy budynek powinien posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej budynku, który określa dokładnie wielkość energii, która jest niezbędna w celu zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem.

Od czego zacząć?

Na początku trzeba określić gdzie ciepło najbardziej „ucieka”. Są nimi zazwyczaj ściany zewnętrzne, fundamenty oraz dach. Wymiana starych drzwi i okien może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Wykonanie ekspertyzy ma na celu ukazanie, które części budynku wymagają docieplenia, uszczelnienia czy też wymiany. Większy remont wymaga zgłoszenia tego faktu w odpowiednim urzędzie oraz odrębnego pozwolenia na budowę.

Na utrzymanie domu lub mieszkania przeciętna polska rodzina wydaje ok. 16% swojego budżetu. W krajach o cieplejszym klimacie wydaje się mniej. W Europie jest coraz więcej państw gdzie, w celu pozyskania niezbędnej energii, wykorzystuje się odnawialne źródła energii takie jak wiatr, promieniowanie słoneczne lub opady.

Już przy budowie domu możemy zadecydować, w jaki sposób będziemy go ocieplać. Najlepsi specjaliści budowlani zajmują się projektowaniem takich, których celem jest optymalizacja kosztów.

Ocieplenie

Ponad połowa ciepła przedostaje się przez ściany zewnętrzne. Dom, który jest dobrze ocieplony, potrzebuje mniej energii i zapewnia większy komfort dla jego mieszkańców. Izolacja, która jest szeroka na 6-8 cm, powinna zapewnić najlepsze efekty.

Ogrzewanie

Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie gazem, to powinniśmy wybrać kocioł kondensacyjny, który jest droższy, lecz bardziej wydajny od tradycyjnego. Wykorzystuje on ciepło pochodzące ze skraplania pary wodnej zawartej w spalinach. Ogrzewanie pompami ciepła staje się w naszym kraju coraz to bardziej popularne.

Czy coś jeszcze?

Należy również pamiętać o prostych czynnościach, które mają na celu optymalizację kosztów utrzymania. Wymiana żarówek na energooszczędne, wyłączanie z zasilania urządzeń, których nie używamy. Tylko w ten sposób możemy się przyczynić do zmniejszenia kosztów.

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy