Ściany działowe z betonu komórkowego

\"Materiały

Materiały budowlane Olsztyn – beton komórkowy

Ścianki działowe, choć nie są zaliczane do konstrukcji budynku, powinny być trwałe, wyciszające oraz wytrzymałe. Dodatkowo należy pamiętać, że ścianki te powinny być lekkie. Lekkość ścianek jest ważna dla całej konstrukcji budynku. Muszą być także wytrzymałe, aby nie uszkodziły się przy uginaniu stropów i innych oddziaływań. Ciekawym rozwiązaniem stał się system SOLBET.

Ścianki z betonu komórkowego

Wielu z Was zastanawia się, z czego najlepiej postawić ścianki działowe, aby spełniały swoją rolę. Warto wziąć pod uwagę system SOLBET SMART, czyli beton komórkowy z klejem poliuretanowym. Do niewątpliwych zalet tego systemu należy: łatwy transport materiałów oraz nieliczna ich ilość, bo tak naprawdę tylko beton komórkowy i klej, proste w wykonaniu, nie wymaga specjalistycznych narzędzi, czynności należą raczej do suchych i czystych, dowolność ustawiania ścianek oraz szybki efekt – klej schnie w godzinę.

Charakterystyka bloczków z betonu komórkowego

Jak już wiemy wykonanie ścianki jest bardzo proste. Wystarczą bloczki z betonu komórkowego, klej poliuretanowy, pistolet do kleju, piła do cięcia bloczków, prowadnica do łatwiejszego docinania bloczków oraz zmiotka do usunięcia pyłków. Najczęściej spotykamy bloczki o wymiarach 10x24x59 cm lub 12x24x59 cm, a mogą mieć one gęstość 500 lub 600 kg/m3. Waga jednego bloczku to ok. 11 kg.

Lekkość tak wykonanej ściany pozwala na jej dowolne usytuowanie. Przy tym systemie ścianki mogą być przestawne i nie trzeba przy stropach uwzględniać położenia ścian.

Dobra izolacja akustyczna ścian jest w domu czy mieszkaniu bardzo ważna. Przy ściankach o grubości 10-12 cm obserwujemy izolacje na poziomie 35dB.

Z powodzeniem można nimi odgrodzić pomieszczenia, które ogrzewamy od tych, których nie ogrzewamy. Współczynnik przenikania ciepła dla ściany nieotynkowanej przy ściance 12 cm o gęstości bloczków 500 kg/m3 wynosi 0,98 W/m2K. To bardzo dobry wynik!

Wspomnianą już wcześniej zaletą jest ścianek działowych z bloczków z betonu komórkowego. Wykazują dużą odporność na przeciwności losu takie, jak: uginający się strop czy wieszanie przedmiotów na tych ścianach. Ściany te zachowują sprężystość podobną do monolitu.

Materiały budowlane Olsztyn – zapoznaj się z naszą ofertą! 

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy