Remont mieszkania w bloku z wielkiej płyty

\"materiały

Cena mieszkania w blokach z wielkiej płyty jest ok. 30% niższa niż tych w nowszym budownictwie. Kusi nas również ich dobra lokalizacja blisko centrum miasta. Ponad 4 miliony takich mieszkań to z pozoru dobra inwestycja. Należy jednak uważać na ilość usterek, które mogą nas zaskoczyć. Materiały budowlane Olsztyn z Jasam pomogą w wyremontowaniu każdego wnętrza.

Usterki w mieszkaniach z lat 70.

Jeśli lubisz niespodzianki, przyzwyczaisz się, że nie wszystkie są miłe. Do najczęstszych usterek w mieszkaniach zaliczymy: mało funkcjonalną przestrzeń, niedoświetlenie, zniszczoną i nieszczelną stolarkę, stare instalacje, cieknące rury i kaloryfery. Po generalnym remoncie da się jednak stworzyć przyjemne gniazdko dla siebie lub do wynajęcia. Doskonała lokalizacja jest wstanie wynagrodzić nam niedogodności remontu.

Problemy w mieszkaniach z wielkiej płyty:

  • krzywe ściany i sufity,
  • różnice poziomów w pomieszczeniach,
  • stare i nieszczelne okna i drzwi,
  • stara instalacja wodna,
  • niesprawna aluminiowa instalacja elektryczna,
  • odpadające tynki,
  • stare urządzenia sanitarne.

Remont generalny – co teraz?

Remont generalny jest konieczny. Wszystkim nam zależy, aby mieszkać w komfortowych warunkach i nie narażać się na niepotrzebne niedogodności. Pierwsza rada: kupuj mieszkanie tylko w ocieplonych blokach. Zaletą wykonania remontu od podstaw, jest to, że możemy przeorganizować przestrzeń i dostosować ją do swoich potrzeb. Mieszkanie będzie nam dobrze służyło przez wiele lat. Wadą jest wzrost kosztów i niedogodności remontu, z którymi będziemy musieli się zmierzyć.

Znamy już problemy, jakim musimy stawić czoła. Możemy się spodziewać, jakie prace musimy zaplanować. Przygotuj się na:

  • Naprawę i wymianę instalacji wodnej na taką, która będzie odporna na korozję i mniej będzie się osadzał kamień, np. wielowarstwowe rury z tworzywa ze wzmocnioną strukturą polietylenu. Jeśli mają stare urządzenie do podgrzewania wody, je również wymień na nowe.
  • Wymiana grzejników, które powinny być dostosowane do centralnego ogrzewania bloku i posiadać właściwą moc oraz rozmiary. Przy okazji pomyślmy również o głowicach termostatycznych, które pozwolą na dostosowanie właściwej temperatury.
  • Wymiana okien i drzwi – właściwie punkt konieczny na liście rzeczy do zrobienia. Nie tylko uchronią nas przed hałasem, ale również zmniejszą nasze rachunki. Z uwagi na nierówne otwory należy zlecić ich wymierzenie specjaliście. Zastosowanie drzwi przesuwnych pozwoli na zaoszczędzenie dodatkowego miejsca. Z nowymi oknami i drzwiami Twoje mieszkanie się bardziej oszczędne i atrakcyjne.

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy