Przygotowanie mieszkania do remontu

W końcu po odłożeniu wystarczającej kwoty przygotowujemy się coraz poważniej do planowanego remontu. Kupujemy wszystkie materiały budowlane Olsztyn, mamy już wybrana ekipę fachowców.

Przed „godziną zero” musimy odpowiednio zabezpieczyć nasze mieszkanie przed kurzem i pyłem. Warto zwrócić uwagę na parę rzeczy.

Ograniczyć ilość osób do minimum

Jak wiadomo ekipa nie będzie zadowolona jeśli wokoło będzie kręcić się gromadka dzieci, zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkania w bloku. Postarajmy się na czas remontu „wysłać” , oczywiście w miarę możliwości, niektórych członków rodziny np. na zasłużone wakacje. Remonty nie sprzyjają alergikom. Unoszący się kurz potrafi być nieprzyjemny.

Na podłogę powinna być położona odpowiedniej grubości folia. Jeśli będziemy kłaść na niej cięższe sprzęty, ważne jest, aby ta folia była grubsza. Warto jest zainwestować w jej kupno ponieważ im cieńsza, tym jej trwałość jest krótsza.

Pakowanie i ochrona naszych rzeczy

Ubrania również powinny być pochowane do kartonów. Odpowiednie zabezpieczenie nawet najmniejszych bibelotów np. ramek ze zdjęciami, dokumentów, książek na półkach ma naprawdę duże znaczenie.

Odpowiednio zabezpieczone powinny być również lampy, obrazy, gniazdka, okna, wszelki sprzęt elektroniczny, który powinien być wyniesiony do drugiego pomieszczenia oraz odpowiednio zabezpieczony np. folią.

Pył

Pył z remontu może wedrzeć się dosłownie wszędzie. Jeśli chcesz, żeby nie przedostał się do nieremontowanej części budynku,  możesz zastosować jedną z kurtyn z zamkiem błyskawicznym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie lubią chodzić i zmywać ciągle powierzchni zachlapanych farbą. Chcemy, aby wszystko przebiegało sprawnie i bez opóźnień.

Nie warto używać naszego odkurzacza jeśli pyłu w mieszkaniu jest więcej. Do tego rodzaju czynności używamy specjalnych odkurzaczy budowlanych, które są do tego przystosowane. Pamiętajmy również o zakupieniu odpowiedniej odzieży ochronnej, maski, okularów.

Tak więc widzisz jak ważne jest zabezpieczenie Twojego mieszkania podczas remontu oraz niezapominanie o tych wszystkich szczegółach. Zabierz się za prace z nami i kup materiały budowlane Olsztyn w jednym z naszych sklepów Jasam. Zapraszamy!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy