Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Prefabrykaty betonowe przy budowie domu

Budowa domu to nie lada wyzwanie. Wystarczy sprawdzić dostępne informacje w Internecie, wejść na fora budowlane i przekonać się o tym samemu. Wybieramy materiały budowlane Olsztyn, staramy się o pozwolenie na budowę, szukamy najlepszej ekipy budowlanej. Jeśli podjąłeś się takiego wyzwania, musisz być naprawdę przekonany, co do każdej podejmowanej decyzji. Być może zdecydujesz się na budowę domu z prefabrykatów betonowych?

Prefabrykat, czyli inaczej półprodukt, to element budowlany bądź konstrukcyjny.  Prefabrykaty dzielimy na drewniane, żelbetowe, stalowe oraz kablobetonowe. Do ich zalet należą:

  • szybkość wykonania
  • dobra izolacyjność akustyczna
  • szybkość wytwarzania i montażu
  • powierzchnia ułatwiająca tynkowanie.

Domy z prefabrykatów można stworzyć już w kilka dni, jest to prostsze niż się wydaje. Budowanie domu z pomocą prefabrykatów przypomina trochę tworzenie bloku z wielkiej płyty. Stropy nie wymagają podpór montażowych oraz deskowania, co sprawia, że można je użytkować bezpośrednio po ich ułożeniu.

Dzięki użyciu nowoczesnych prefabrykatów możliwa jest realizacja domu, niezależnie od wizji architekta. Do niebywałych zalet domu prefabrykowanego należą szybkość jego montażu. Na miejsce przyjeżdżają praktycznie gotowe ściany, posiadające otwory na drzwi oraz okna. Dom jest gotowy w czasie 10-12 tygodni.

Z gotowych prefabrykatów można wybudować stropy, fundamenty oraz ściany. Jeśli chcesz, żeby Twój dom był szybko przygotowany, a jednocześnie solidnie, postaw na prefabrykaty betonowe.

W przypadku tradycyjnych domów jednorodzinnych, koszt często jest większy od tego, który przyjęliśmy na początku. Budowa takiego domu jest czasochłonna oraz wymaga dużego zaangażowania od wykonawców.

Konstrukcje wykonane z prefabrykatów są przyjazne dla środowiska, tanie w eksploatacji oraz przede wszystkim trwałe. Inwestor nie powinien samodzielnie dokonywać montażu modułów, tylko dobra znajomość tej technologii pozwoli na sukces w realizacji przedsięwzięcia.

Ceny domów prefabrykowanych zależą od powierzchni domu, a producent danego prefabrykatu udziela 50-letniej gwarancji.

Materiały budowlane Olsztyn tylko w sklepach Jasam!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy