Prace wykończeniowe

\"materiały

Stanowią tę część przy budowie naszego domu, która pochłania najwięcej czasu oraz pieniędzy. Materiały budowlane, koszty robocizny, to tylko niektóre koszty. Budowa domu do stanu surowego zajmuje mniej czasu. Do budowy naszego wymarzonego domu wybierajmy tylko sprawdzone materiały budowlane. Zawsze bierzemy pod uwagę jakość takich materiałów, ale również ich cenę.

Do zakresu prac wykończeniowych należą:

  • tynkowanie ścian
  • położenie podłóg
  • pomalowanie ścian i sufitów
  • zamontowanie instalacji elektrycznej
  • zamontowanie instalacji grzewczej
  • doprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Tynkowanie można zacząć już od 3-6 miesięcy po zakończeniu prac wymagających doprowadzenie naszego domu do stanu surowego. Nie wolno tynkować ścian przy temperaturze niższej niż 5°C oraz nie wyższej niż 25°C. Ściany powinny być równe oraz suche. Wszelkie nierówności na ścianach powinny być usunięte. Prawidłowo przygotowana mieszanka tynkarska zapewni odpowiednie wykończenie ścian.

Przy położeniu podłóg niezwykle ważne jest to czy nasze podłoże jest równe, twarde i suche. Bez względu na to czy będziemy kłaść panele podłogowe czy drewnianą podłogę, efekt końcowy musi być zgodny z naszymi oczekiwaniami. Na nasz wybór mają wpływ takie czynniki jak poziom utrzymania czystości oraz charakter naszego wnętrza.

Odpowiednio pomalowane ściany i sufity nadadzą charakter naszemu domowi. Być może niektórzy wolą tapety. Zaczynamy od odpowiednio przygotowanego pomieszczenia. Właściwy sprzęt czyli wałki, pędzle, pozwolą na pomalowanie ścian samemu, chociaż tutaj również warto skorzystać z usług ekipy zajmującej się tym profesjonalnie.

Doprowadzenie sieci wodno-kanalizacyjnej, zamontowanie instalacji grzewczej, jest jednym z istotniejszych wydatków. Same koszty projektu instalacji elektrycznej to cena rzędu 1500 zł.

Instalacja kanalizacyjna jest niezbędna do odprowadzania ścieków. Czasem nie ma możliwości zainstalowania jej i właściciele domów są zmuszeni do wykopania tzw. szambiarek.

Na koszt wykończenia domu ma wpływ powierzchnia domu oraz standard wykończenia. Prace tę mogą ciągnąć się w nieskończoność. Wszystko zależy od nas, od tego jakie zostały zastosowane materiały budowlane. Ważne jest również nasze przygotowanie finansowe do budowy, tzn. ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na ostateczny wygląd naszej nieruchomości.

Wybierz materiały budowlane tylko u sprawdzonych producentów!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy