Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Panele fotowoltaiczne dla Twojego domu

\"materiały

Fotowoltaika zamienia energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Prąd w naszym domu jest tańszy. Uzyskaną energię można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać. Założenie paneli fotowoltaicznych zapewnia nawet do 25 lat bezobsługowej pracy. Żadnego z elementów paneli nie trzeba wymieniać, a my cieszymy się darmowym prądem.

Koszty

Zainteresowanie nimi na rynku ciągle wzrasta, a ceny paneli maleją. Ilość wytwarzanego prądu jest różna. Przyjmuje się, że typowa rodzina potrzebuje 2500-3500kWh energii rocznie. Cena ich montażu i instalacji nie należy do najtańszych, ale wiele osób decyduje się na właśnie takie rozwiązanie dla pozyskania energii do swojego domu. Koszt paneli waha się w granicach 18000-25000 zł jeśli będziemy brać pod uwagę typowe dla rodziny zapotrzebowanie na energię. Wszystko zależy od jakości paneli, marki, jakości inwertera oraz poziomu skomplikowania montażu. W Polsce istnieją formy pomocy finansowej dla osób, które zdecydowały się na ich instalację. Po dokonanym wyborze cieszymy się zupełnie darmową energia elektryczną w naszym domu.

Kupując materiały budowlane dla Twojego domu powinieneś również wziąć pod uwagę czy pozyskiwanie energii z paneli fotowoltaicznych będzie dogodne dla Twoich potrzeb. Koszty ich założenia są dosyć duże, ale radość z darmowej energii może być naprawdę satysfakcjonująca.

Podczas pracy paneli fotowoltaicznych zostają wytwarzane nadwyżki energii, które są magazynowane, a wykorzystujemy je gdy zachodzi taka konieczność. Jeśli dochodzi do sytuacji, że wyprodukowaliśmy tyle samo energii ile zużyliśmy, ponosimy koszty związane tylko z obsługą sieci. Jeśli produkujemy niewystarczające ilości energii musimy dopłacić różnicę, a kiedy wygenerowana energia jest większa w stosunku do poboru, nadwyżki możemy sprzedać. Dzięki ich  kupnie u cenionych dostawców będziesz miał pewność, że Twoje pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.

Fotowoltaika i jej zalety

  1. Gwarancja
  2. Panele są odporne na działanie czynników atmosferycznych
  3. Oszczędność, dzięki ich założeniu uchronisz się przed częstymi podwyżkami prądu
  4. System fotowoltaiczny nie generuje zanieczyszczeń dla środowiska i dzięki temu jest jemu przyjazny. Panele po zużyciu ulegają recyclingowi.
  5. Bezpieczeństwo, odpowiednie zabezpieczenia przeciwprzepięciowe w inwerterze chronią przed powstawaniem jakichkolwiek usterek.

Budując Twój dom i wybierając dla niego najlepszą opcję w związku z pozyskiwaniem energii niewątpliwie powinieneś wziąć pod uwagę właśnie fotowoltaikę.

Zaopatrz się również w materiały budowlane w sklepach Jasam!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy