Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać produkty lepsze oraz droższe. Zwłaszcza, jeśli chodzi o budowę domu, gdzie powinniśmy używać tylko najlepszych materiałów budowlanych.

Ogrodzenie powinno swoim stylem nawiązywać do danego budynku. Możemy wybrać niski parkan, wysoki płot lub inny rodzaj, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Wybór danej kompozycji zależy od nas samych, możemy zdecydować się na opcję bardziej dekoracyjną lub postawić na prostotę, jeśli nie chcemy rzucać się w oczy. Na rynku jest bardzo dużo materiałów, które można wykorzystać, jako przyszłe ogrodzenie.

Każde ogrodzenie powinno zapewnić prywatność dla mieszkańców domu, co wpływa również na stopień bezpieczeństwa. Bardzo ważne przy wyborze jest wysokość, jego wielkość, a także działka, na której on się znajduje. Jeśli dom jest mniejszy, powinniśmy wybrać niewielki murek lub płot, który będzie pasował do reszty. Wybór wysokiego muru może być dobrym rozwiązaniem, ale tylko na początku. Trudno jest coś zmienić, kiedy już całe wykończenie będzie gotowe.

Wybór materiału, jaki będziemy chcieli użyć, zależy przede wszystkim od możliwości naszego portfela. Powszechnie wiadome jest, że kamienne jest bardziej trwałe od drewnianego. Odpowiednio dobrany płot może być doskonałą ozdobą, którą będziemy mogli pochwalić się przed sąsiadami i rodziną.

Jeśli decydujemy się na drewniany płot należy pamiętać, że powinien być on pokryty lakierem, który będzie odporny na wodę i ścieranie. Drewno jest najtańszym i najbardziej popularnym materiałem. Najczęściej występuje w postaci sztachet, bali lub żerdzi.

Kamienne płoty są bardziej trwałe, lecz wiążą się z większymi kosztami. Może być wykonane z granitu, bazaltu lub kwarcytu. Podstawą do jego założenia są fundamenty, które powinny znajdować się przynajmniej na głębokości 60 cm.

Materiałem, który może być również wykorzystywany jest metal. Jego zaletą jest to, że wygląda bardzo elegancko. Elementy tego rodzaju ogrodzenia powinny być pokryte farbą.

Na rynku są dostępne gotowe panele, które mogą mieć różny kształt. Właściwie dobrane proporcje oraz kolorystyka naszego ogrodzenia będzie wpływać na ogólny wygląd.

Materiały budowlane tylko w sklepach Jasam!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy

Zabezpieczenia podczas budowy

Przed rozpoczęciem budowy trzeba odpowiednio się do niej przygotować. Już w momencie wykopania pierwszego dołu, nasz plac będzie nazywany budową. Odpowiednie pozwolenia będą niezbędne w