Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Metody ocieplania domu

\"materiały

Każda budowa domu wiąże się z podejmowaniem określonych decyzji. Na początku trzeba wykonać projekt domu, wybrać miejsce pod budowę, zakupić materiały budowlane Olsztyn, wybrać ekipę remontową. Niezwykle ważne jest również jaką metodę wybierzemy do ocieplania budynku. Zdarza się czasem, że możemy odczuwać pewien dyskomfort, mimo tego, że ogrzewanie działa dobrze.

Istnieje wiele różnych czynników, które będą wpływać na wybór określonego materiału do termoizolacji budynku. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście to ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych z termoizolacją. Bierze się pod uwagę również powierzchnię ścian, wiek budynku, materiał, z którego został wykonany.

W Polsce najczęściej stosuje się styropian (EPS) oraz wełnę mineralną. Można również użyć polistyren ekstrudowany (XPS), który jest podobny do styropianu lecz charakteryzuje się lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi. Przy budowie domów jednorodzinnych wystarczy, żeby użyć płyty o gęstości do 30. Innymi materiałami są włókna celulozowe oraz pianka poliuretanowa.

Wybieraj tylko najlepsze materiały budowlane Olsztyn!

Rodzaje materiałów izolacyjnych

Styropian- jest najczęściej wykorzystywany do termoizolacji ze względu na swoją niską cenę. Posiada dobrą przewodność cieplną. Po odpowiedniej obróbce mechanicznej może być stosowany również jako materiał do izolacji akustycznej. Nieważne jest również jaki rodzaj tynku będzie nakładany na niego.

Wełna mineralna- jest jednym z lepszych materiałów stosowanych przy ocieplaniu budynku. Jest ognioodporna, posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne (niski współczynnik przewodzenia ciepła), jest paroprzepuszczalna, wodoodporna oraz wytrzymała na czynniki mechaniczne. Może mieć postać granulatu, który stosuje się do ocieplania miejsc trudnodostępnych.

Polistyren ekstrudowany -używa się go do ocieplania ścian fundamentowych, piwnicznych, podłóg bezpośrednio na gruncie. Jest twardszy od styropianu oraz bardziej wytrzymały na czynniki mechaniczne. Jest niestety materiałem stosunkowo kosztownym, traktowany jako towar ,,z wyższej półki”. Montaż płyt przebiega zazwyczaj szybko i sprawnie. Jest ognioodporny.

Pianka poliuretanowa- stosowana najczęściej do ocieplenia poddasza, jej użycie pozwala na dokładne wypełnienie wszelkich nieszczelności, nie absorbuje wilgoci. Ma bardzo dobre właściwości termiczne i wodoodporne.

Włókna celulozowe- jest sypkim materiałem budowlanym, którym głównym składnikiem jest celuloza. We włóknach celulozowych znajduje się bor, który powstrzymuje rozwój pleśni i grzybów. Włókna celulozowe są trudnozapalne oraz nie wydzielają toksycznych gazów.

Wybieraj tylko sprawdzone materiały budowlane Olsztyn!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy