Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Materiały budowlane Olsztyn a technologia budowy

\"Materiały

Materiały budowlane Olsztyn a technologia budowy

Materiały budowlane Olsztyn w marketach JASAM to gwarancja najwyższej jakości w rozsądnej cenie. Zanim zdecydujemy się na wybór ostatecznego projektu, należy zdecydować w jakiej technologii chcemy go wybudować, pamiętając o kosztach, wadach i zaletach każdej z nich. Do budowy domu można wykorzystać: cegły, pustaki ceramiczne, bloczki wapienne, betonowe lub keramzytowe, drewniane bale  lub postawić go z zamówionych prefabrykowanych elementów.

Technologie budowania domów

  1. Ceramika – bardzo popularny materiał, który jest wytrzymały, trwały i stosunkowo tani. Można ją wykorzystać do stawiania ścian składających się z dwóch lub trzech warstw. Może służyć również do wznoszenia ścian konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych oraz piwnicznych.
  2. Ceramika poryzowana – to odmiana ceramiki, która powstaje po dodaniu trocin lub drzewnego pyłu do gliny i wypaleniu jej. W ten sposób staje się lżejsza i znacznie bardziej ciepłochłonna. Nadaje się doskonale do ścian jednowarstwowych oraz innych oprócz fundamentowych i piwnicznych.
  3. Beton komórkowy – nadaje się do ścian zewnętrznych jednowarstwowych. Najczęściej wykorzystuje się bloczki modułowe, co jest wygodniejsze. Grubość ściany zależy od ilości izolacji termicznej materiału, co wynika z gęstości pozornej, a określa klasa. Wyższa klasa to większa gęstość i nośność, lecz niestety gorsza izolacja.
  4. Silikaty – bloczki i cegły silikatowe to jeden z najtańszych rozwiązań w stawianiu ścian. Służą do budowy ścian zewnętrznych dwuwarstwowych. Należy je wykończyć i zaizolować tak samo jak ściany ceramiczne.
  5. Keramzytobeton – powstaje z połączenia mieszanki betonowej z keramzytem, co większa lekkość i ciepłochronność. Występuje w postaci bloczków i pustaków.
  6. Ściany z betonu wylewne
  7. Prefabrykowane – szybki sposób na postawienie domu. Budowa przypomina układanie trójwymiarowych puzzli, gdy ściany, schody, stropy przewożone są gotowe i trzeba jedynie złożyć to w całość. Za taką przyjemność trzeba jednak drogo zapłacić.
  8. Szkielet po kanadyjsku – tani i ekonomiczny, ale trudny w wykonaniu, więc potrzebna jest sprawdzona i profesjonalna ekipa.
  9. Bale – popularne na wsi czy w pobliżu lasu wykonywane z sosen polarnych, sosen zwykłych, świerków, jodeł czy olch.
  10. Szkielet stalowy – opiera się na konstrukcji z metalowych słupów i belki i wzmocnione prętami. Przestrzeń nad drzwiami i oknami wzmacniana jest belkami nadprożowymi. Dach natomiast składa się z metalowych krokwi i dźwigarów.

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy