Jakie koszty wiążą się z remontem mieszkania?

\"Remont

Materiały budowlane to nie jedyne koszty remontu 

Za remontami nie szczególnie przepadamy. Wiążą się z wydatkami na ekipę remontową, materiały budowlane i z bałaganem, jaki trzeba posprzątać. Remontów nie da się niestety uniknąć, bo nasze mieszkanie czy dom raz na kilka lat wręcz się o niego dopomina. Trochę łatwiej mają osoby, które wiele z prac remontowych potrafi wykonać samemu. Oszczędzamy wtedy na wynajęciu ekipy i łatwiej nam jest wybrać właściwe materiały. Najczęściej podczas odnawiania mieszkania podejmujemy się: wymiany podłóg, wykańczania ścian, podwieszania sufitów, wymiany instalacji i wymiany wyposażenia.

Jakie prace należy wykonać podczas remontu mieszkania? 

Jasne jest, że czym większa przestrzeń do remontu, tym ten remont będzie droższy. Koszty takiego remontu to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dużo zależy od tego, czy zainwestujemy w bardzo dobrej jakości materiały, czy raczej zdecydujemy się na tańsze odpowiedniki. Trochę inaczej sytuacja przedstawia się z ekipami remontowymi. Nie zawsze niższa cena oznacza niższa jakość wykonywania usługi. Tutaj pojawia się niebezpieczeństwo wybrania oferty droższej, która nie musi oznaczać, że praca zostanie wykonana dobrze. Najlepiej skorzystać z firmy, którą ktoś nam poleci. Ewentualnie możemy poszukać opinii na forach. Należy jednak pamiętać, że często negatywne komentarze zamieszcza konkurencja, a pozytywne firma dla polepszenia wizerunku.

Łazienka ok. 5 m2– często właśnie od remontu tego pomieszczenia rozpoczynamy. Wymieniamy hydraulikę, elektrykę, wykonujemy wylewkę, tynki na ścianach, hydroizolację, kładziemy płytki i malujemy. Na koniec montujemy meble i armaturę łazienkową.  Gruntowny remont łazienki z oknem uwzględniający wymianę pralki i robociznę to ok. 16 000 zł.

Kuchnia ok. 6 m2 – to drugie w kolejności miejsce, które wymaga remontu. Często koszt jest wyższy niż w przypadku łazienki. Należy najpierw przygotować podłogi i ściany, wymienić instalacje wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Następnie kładziemy płytki, podwieszamy sufit i malujemy. Na końcu dbamy o ładne wyposażenie m.in. meble kuchenne, kuchenkę, zmywarkę, lodówkę, itp. Średni koszt remontu wyniesie ok. 20000 zł.

Pokój ok. 15 m2 – remont obejmuje wykonanie podłogi i ścian oraz elektryki. Należy pamiętać jeszcze o wyposażeniu. Średnia cena to również koszt ok. 20000 zł.

Materiały budowlane kupuj w Jasam!

 

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy