Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Jak zbudować taras?

\"materiały

Czy budując dom zastanawiałeś się nad możliwością stworzenia tarasu? Jeśli nie to na pewno powinieneś wziąć pod uwagę również tą opcję. Dlaczego?

Taras jako miejsce w ogrodzie jest jakby jego przedłużeniem. Z perspektywy budynku, otwiera wejście do ogrodu. Nowoczesne tarasy to funkcjonalne miejsca. Służą wypoczynkowi, zwłaszcza że jest go coraz mniej. Dzisiejszy świat sprawia, że jesteśmy coraz bardziej zabiegani i rzadko znajdujemy chwilę na odpoczynek. To tam możemy spędzić miłe chwila z rodziną zajadając niedzielny obiad i nie tylko.

Można upuścić moce fantazji oraz odpowiednio go zaaranżować.  Meble ogrodowe, odpowiednio dobrana roślinność, a także nastrojowe oświetlenie może mu dodać uroku. Może zamienić się w domek letni gdzie ustawimy stół, krzesła, leżaki, regały. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogło to być miejsce rekreacji gdzie postawimy stół do gry w bilarda czy piłkarzyki. Wybierając odpowiednie materiały budowlane, marzenie o budowie może się spełnić. Ważne jest abyśmy odpowiednio dobrali elementy wykończeniowe. Dzięki funkcjonalnemu zadaszeniu, oświetleniu i ogrzewaniu będzie można w nim spędzać noce. Wykonanie projektu najlepiej powierzyć osobie, która jest odpowiednio przeszkolona do jego budowy.

Musimy zwrócić uwagę na:

  • styl, który powinien pasować do reszty domu
  • możliwości techniczne i ile jesteśmy w stanie wydać na jego budowę
  • użytą nawierzchnię, rodzaj zadaszenia oraz całego wykończenia.

Modnym rozwiązaniem stało się wykorzystanie tworzyw sztucznych takich jak poliwęglan komorowy do zadaszeń tarasów. Śnieg oraz liście zsuwają się samoczynnie, nie dochodzi do rozwoju pleśni na jego powierzchni oraz mchu. Nasz taras jest równomiernie oświetlony. Innym rozwiązaniem jest użycie płyt profilowanych z poliwęglanu, które charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne takie, jak grad. Nowoczesnym rozwiązaniem są markizy na taras, przy ich kupnie trzeba zwrócić uwagę na wytrzymałość.

Przy wyborze posadzki musimy zwrócić uwagę na to, aby była ona bezpieczna, trwała i łatwa do czyszczenia. Możemy wybrać panele z kompozytów drewnopochodnych, w których zawartość drewna wynosi od 30-50%. Są odporne na wilgoć, trwałe oraz w późniejszym użytkowaniu nie wymagają ponownego malowania. Przy kupnie materiałów budowlanych do naszej posadzki możemy postawić na płyty betonowe, które znakomicie wpisują się w nowoczesną architekturę, kostkę betonową, bruk klinkierowy, czy kamień naturalny, którego duża dostępność w małych i dużych formatach jest niewątpliwym plusem.

Reszta wykończenia zależy już tylko od nas. Szeroki wybór mebli ogrodowych, rożnego rodzaju dekoracji pozwala na stworzenie przytulnego kąta dla Ciebie i Twoich bliskich.

Kupuj materiały budowlane w Jasam!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy