Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Jak zaadaptować pomieszczenie gospodarcze na mieszkanie albo pokój?

\"materiały

Pomieszczenia gospodarcze nie nadają się do zamieszkania, chyba, że będą odpowiednio zaadoptowane, a my dokonamy wszelkich formalności związanych z tym faktem. Wybieraj tylko najlepsze materiały budowlane Olsztyn.

Na początku trzeba ocenić, czy będzie nam się to opłacało. Nieważne, jakie plany mamy w stosunku do pomieszczenia. Z reguły koszty nie są tak duże zwłaszcza jeśli porównujemy je z wybudowaniem zupełnie nowej części budynku. Należy również ocenić stan techniczny budynku. Do pomieszczenia trzeba podłączyć instalacje grzewczą, media, założyć nowe okna oraz drzwi.

Szeroki wybór materiałów budowlanych Olsztyn pozwala na znalezienie tego, czego potrzebujesz.

Do dzieła

Kolejnym krokiem będzie uzyskanie zgody na zmianę sposobu użytkowania naszego pomieszczenia gospodarczego. Z odpowiednim pismem należy zgłosić się do Starostwa Powiatowego. Niezbędne będzie pozwolenie na budowę. Należy również sporządzić projekt budowlany, a koszty wahają się w granicach od 2000-9000 zł. Jeśli chodzi o przyłączenie wody, elektryczności oraz gazu kwota może być podobna. Wszystkie koszty zależą oczywiście od wielkości budynku albo pomieszczenia, także naszych indywidualnych potrzeb.

Wylewanie posadzek, tynkowanie i malowanie ścian i sufitów, położenie parkietu, instalacji elektrycznej, ocieplenie pomieszczenia, wstawianie nowych okien są to prace niezbędne. Musimy zwrócić uwagę na jakość dobranych materiałów budowlanych. Szeroka gama produktów sprawia, że jest z czego wybierać. Postawmy na sprawdzone marki, producentów światowej klasy, których możemy znaleźć również w naszym kraju. Ceny można sprawdzić na internetowych kalkulatorach budowlanych.

Czasami niewielkim kosztem możemy uzyskać cenioną przez nas przestrzeń i w ten sposób powiększyć powierzchnię użytkową naszego lokalu.

Może być to miejsce zaadoptowane na strefę kibica. W ten sposób zaoszczędzimy sobie nerwów związanych z posprzątaniem po spotkaniach w salonie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby była to garderoba lub biuro w domu. Przemyśl dokładnie jakiego pomieszczenia potrzebujesz najbardziej. Wybór zależy od Ciebie, wykończenie również.

Doboru materiałów budowlanych dokonaj w jednym z naszych sklepów Jasam! Zapraszamy!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy