Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Jak likwidować uszkodzenia tynków wewnętrznych?

\"Materiały

Materiały budowlane Olsztyn  to produkty pochodzące bezpośrednio od czołowych producentów na rynku, np. Ceresit, Knauf, Kreiser czy Cekol. Wszystkie te przedsiębiorstwa mają w swojej ofercie tynki wewnętrzne. W każdym domu w pewnym pojawia się problem ze ścianą i trzeba ją naprawić. Jak radzić sobie z najczęstszymi problemami z tynkami?

Materiały budowlane Olsztyn – tynki wewnętrzne

Problemów na naszych ścianach może pojawić się kilka. Rysy, pęknięcia, odznaczające się miejsca położenie kabli, ubytki to nieliczne z problemów z którymi się zmagamy. Poznaj je i zobacz, jak możesz je naprawić:

  1. Tynkowanie całych ścian – wymiana tynków jest konieczna, gdy stary tynk stracił przyczepność z podłożem. Najprościej to sprawdzić, opukując ścianę. Jeśli wydawany dźwięk jest głuchy to znaczy, ze tynk jest rozwarstwiony. Oznacza to, że należy stłuc go do momentu, aż pojawi się tynk trzymający się podłoża. Kiedy prawie czy ponad połowa tynku nie trzyma się ściany, poleca się zbić cały tynk i położyć go jeszcze raz.
  2. Naprawa sufitu – rozwarstwienie tynków szczególnie ważne jest na suficie. Tynk, który nie ma przyczepności z podłożem, może spaść i zrobić komuś krzywdę. Eliminacja pęknięć, rys i wybrzuszeń należy dokonać szybko, by zmniejszyć koszty napraw.
  3. Rysy i spękania – rysy powstają często na nowych tynkach, gdy na etapie wiązania wody będzie za mało. Nie są groźne, ale nie wyglądają estetycznie. Spękania są znacznie szersze i wymagają szybkiej naprawy.
  4. Szpachlowanie rys – jeśli rysy są niewielkie trzeba je poszerzyć, aby zrobić miejsce na nowy materiał. Ubytki najlepiej uzupełnić takim samym materiałem lub innym o podobnych parametrach.
  5. Ukrywanie kabli elektrycznych – często kable odznaczają się pod tynkiem, co oznacza, że położono zbyt cienką warstwę tynku. Mogą pojawić się również rysy w tym miejscu. Należy pogrubić warstwę tynku w tym miejscu, ale wymaga to tak naprawdę tynkowania całej ściany.
  6. Dziury i pęknięcia – pojawiają się często na łączeniach różnych materiałów, np. w okolicach drzwi i okien. Należy najpierw lokalnie odkryć i ocenić stan podłoża. Dobrze jest zastosować materiał mający właściwości elastyczne.
  7. Ubytki w tynku – należy naprawić tym samym materiałem lub innym o podobnych właściwościach. Szczególnie ważna jest grubość ziarna. Napraw dokonuje się często szpachlą cementowo-wapienną, wapienno-cementową lub gipsem, który ma drobne ziarno. Większe ubytki należy uzupełnić tynkiem, a do mniejszych można zastosować gładź.

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy