fbpx

Grillowanie na gazie. Podpowiadamy, jakie są zalety grilla gazowego.

Bez wątpienia niezbędnym elementem ogrodowego wyposażenia każdego miłośnika pichcenia na świeżym powietrzu jest grill. Do tej pory w ogrodach królowały tradycyjne grille węglowe, ale coraz częściej pojawiają się też urządzenia gazowe. Z czego wynika ich rosnąca popularność i jakie grille są najlepsze?

 

Grill kojarzy się z dymiącym urządzeniem, z którego wydobywa się smakowity zapach pieczonego mięsa. Zwykle ktoś przy nim stoi: pilnuje ognia, dosypuje węgla, czasami gasi pojawiające się płomienie, uważa, żeby nic się nie przypaliło. Grille gazowe działają na zupełnie innej zasadzie i z tym wyobrażeniem mają niewiele wspólnego. Jednym z producentów, który oferuje grille gazowe najwyższej klasy jest kanadyjska firma Broil King®.

Innowacyjne grille gazowe Broil King® zachwycą każdego amatora weekendowego pichcenia dla najbliższych oraz profesjonalistę szukającego sprzętu najwyższej jakości. Możesz pożegnać się z rozpałkami i przypaleniami. Aby uruchomić urządzenie, wystarczy jedynie przekręcić odpowiednie pokrętło i wcisnąć przycisk zapalarki. Dzięki niezależnie sterowanym palnikom oraz zamykanej pokrywie mamy pełną kontrolę nad temperaturą. Możemy wędzić w niskiej temperaturze oraz grillować lub piec w wysokiej. Ponadto mamy możliwość utrzymania równomiernej temperatury na powierzchni całego rusztu. Wystarczy przekręcić pokrętło aby szybko ją podnieść lub obniżyć. Ilość palników pozwala na grillowanie bezpośredni oraz pośrednie. Możliwe jest opiekanie w jednym czasie produktów wymagających przyrządzania w wysokiej temperaturze (mięsa), jak i delikatnych warzyw czy owoców morza.

Co więcej , grill gazowy poszerzy Twoje kulinarne możliwości. Na grillach gazowych Broil King® ugrilujesz już nie tylko karkówkę, kiełbaski czy kurczaka, ale zrobisz świetną włoską pizzę, chrupiącego kurczaka z rożna, łososia na desce cedrowej, a nawet przyrządzisz owoce.

Oto najważniejsze cechy grilli gazowych Broil King®:

– Pokrywa komorowa i piekarnik Therma Cast™ zostały zaprojektowane tak, by zapewnić równomierną temperaturę oraz izolację cieplną. Wszystko to w celu uzyskania doskonałych rezultatów za każdym razem.

– Dwustronne ruszty Broil King® , które doskonale akumulują ciepło, dzięki czemu przyrządzane potrawy zawsze pozostają soczyste, nie tracąc przy tym unikalnego dla grillowania aromatu.

– Unikalny i opatentowany system Flav-R-Wave™, który zapewnia równomierną dystrybucję ciepła i zmniejszoną utratę temperatury przy otwieraniu pokrywy.

– Rewolucyjna technologia Dual-Tube™, która polega na zastosowaniu dodatkowej wewnętrznej tuby w palniku, zapewnia równomierne rozprowadzenie gazu na całej długości palnika.

– Zawory Linear-fFow™ z technologią pokręteł Sensi-Touch™ umożliwiają precyzyjną, liniową kontrolę temperatury.

Również czyszczenie grilla gazowego nie przysparza większych problemów. Wystarczy po zakończonym grillowaniu rozgrzać go do maksymalnej temperatury i wciągu kilku minut wszystkie resztki jedzenie zostaną wypalone a nam pozostanie już tylko pokrycie rusztu niewielka warstwą oleju. Pozostały popiół bez problemu usuniemy dzięki wysuwanej pod piekarnikiem rynience.

Przy wyborze grilla gazowego należy pamiętać, że grill gazowy Broil King® może nam służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Grille gazowe Broil King® charakteryzują się bezkompromisowym wykonaniem z materiałów najwyższej jakości i trwałości. Stąd 10 lat gwarancji na palniki i dożywotnia gwarancja na pokrywy. Istotnym elementem jest również bezproblemowy dostęp do wszystkich części zamiennych.

© Copyright 2019 Jasam
All Rights Reserved

Designed by