fbpx

Grillowanie na gazie. Podpowiadamy, jakie są zalety grilla gazowego.

PGT – Performance Grilling Technology to połączenie opatentowanych technologii systemu grillowania Broil King® gwarantujących niezrównaną moc i wydajność, ale przede wszystkim fenomenalny smak grillowanych potraw. Nasze rozwiązania spowodują, że Twoje grillowanie będzie proste, przyjemne i smaczne.

  1. OBSZERNY PIEKARNIK

Piekarniki w grillu gazowym Broil King® jest głęboki, wysoki i trwały. Pokrywa komorowa i piekarnik Therma Cast™ zostały zaprojektowane tak, by zapewnić równomierną temperaturę oraz izolację cieplną. Wszystko to w celu uzyskania doskonałych rezultatów za każdym razem. Solidna pokrywa z grubymi ściankami zatrzyma ciepło w grillu nawet w zimie. Wszystko aby grillowanie było łatwiejsze, a jedzenie smaczniejsze.

 

  1. DWUSTRONNE RUSZTY

Ruszty Broil King® doskonale akumulują ciepło, dzięki czemu przyrządzane potrawy zawsze pozostają soczyste, nie tracąc przy tym unikalnego dla grillowania aromatu. W pozycji rynienkowej  gromadzą aromatyczne soki spływające z potraw, a po obróceniu na stronę stożkową, pozwalają uzyskać charakterystyczną dla steku kratkę. Gruby ruszt z żeliwa lub stali szlachetnej świetnie utrzymuje temperaturę, dzięki czemu osiągniesz doskonałe rezultaty. Mała ilość łączeń między prostymi żeberkami zapewni łatwe czyszczenie.

 

  1. AROMATYZERY Flav-R-Wave™

To właśnie aromatyzery nadają jedzeniu smak kojarzony z grillem. Im większą powierzchnię wypełniają tym lepiej. Unikalny i opatentowany system Flav-R-Wave™ wypełnia całe dno piekarnika, przechwytuje i natychmiast odparowuje wyciekające soki oraz tłuszcze, nadając potrawom charakterystyczny smak berbecue. System zapewnia także równomierną dystrybucję ciepła i zmniejszoną utratę temperatury przy otwieraniu pokrywy. Aromatyzery w grillach Broil King®  celowo mają falisty kształt i wykonane są z wytrzymałej i grubej stali szlachetnej.

  1. PALNIKI Dual-Tube

Palniki to „silnik”, który napędza grilla. Rewolucyjna technologia Dual-Tube™ polega na zastosowaniu dodatkowej, wewnętrznej rury, która pozwala na równomierne rozprowadzanie gazu na całej długości palnika. Dzięki temu, wysokość płomienia jest taka sama zarówno z przodu, jak i z tyłu. Dodatkowo palniki posiadają otwory po obu stronach, co zapewnia równomierną temperaturę, od prawej do lewej strony rusztu oraz szybsze rozgrzanie grilla. Palniki w grillach Broil King® wykonane są z wytrzymałej stali szlachetnej i objęte są 10-cio letnią gwarancją.

  1. ZAWORY Linear-Flow™

W procesie grillowania bardzo ważnym aspektem jest kontrola płomienia, który wpływa na temperaturę oraz ciepło wewnątrz urządzenia. Na tarasie jest to jeszcze ważniejsze niż w kuchni, ponieważ na temperaturę w grillu wpływa o wiele więcej czynników zewnętrznych jak wiatr, temperatura powietrza, a czasami niestety deszcz. Z tego względu grille gazowe Broil King® wyposażone są w zawory Linar-Flow™ oraz pokrętła 180° Sensi-Touch™. Zawory ukryte pod panelem sterowania rozprowadzają gaz do palników i regulują przepływ gazu. Więcej ilość gazu powoduje wyższą temperaturę, mniejsza analogicznie niższą. Zawory Linear-Flow™ z technologią pokręteł Sensi-Touch™ umożliwiają precyzyjną, liniową kontrolę temperatury. Twój grill będzie rozgrzany zawsze dokładnie tak jak potrzebujesz.

 

© Copyright 2019 Jasam
All Rights Reserved

Designed by