Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Z ekologią za pan brat

\"materiały

Materiały budowlane Olsztyn w sklepach Jasam to produkty najwyższej jakości.

Budownictwo ekologiczne wiąże się wyborem zdrowych materiałów i budowaniu energooszczędnych domów. Jest to pojęcie na pewno słyszane przez niejednego z nas, ale nie każdy może je wyjaśnić. Chodzi o to, żeby dom był tak zaprojektowany, aby jak najbardziej ograniczał zużycie energii i produkował jak najmniej zanieczyszczeń. Do budownictwa ekologicznego należy na pewno budownictwo drewniane, gdzie użyte materiały naturalne nie wpływają negatywnie na otoczenie, a po rozbiórce można je znowu przetworzyć.

Drugim przykładem budownictwa ekologicznego są te budynki, które wykorzystują energie odnawialną do której zaliczamy promieniowanie słoneczne, wiatr, fale morskie, opady oraz geotermie. Budynki tego typu powinny pobierać energię na niskim poziomie oraz mieć zmniejszoną emisję dwutlenku węgla.

Ideą domów pasywnych jest zużycie jak najmniejszej ilości energii elektrycznej. Może być nawet osiem razy mniejsza niż w przypadku domów budowanych metodą tradycyjną. Ich wygląd zewnętrzny budzi wiele zastrzeżeń, ale za to komfort, funkcjonalność takiego domu jest na najwyższym poziomie. Niestety w Polsce konstrukcja tego rodzaju budynków jest nadal niska, w porównaniu z metodami tradycyjnym. Koszty potrafią być większe nawet o 35%. Stosowanie energooszczędnych materiałów budowlanych oraz odnawialnych źródeł energii jest jeszcze u nas luksusem.

Po pierwsze należy zastanowić się jaką metodę wybierzemy. Czy będzie to budynek tradycyjny, a może jednak skusimy się i zainwestujemy więcej pieniędzy? Od roku 2013 istnieje możliwość dofinansowania do wznoszenia budynków ekologicznych. Dofinansowanie jest wypłacane w momencie zakończenia prac oraz osiągnięciu zakładanych celów dotyczących zmniejszenia energii. Brany jest pod uwagę czynnik EU, co nazywany czynnikiem jednostkowego zapotrzebowania budynku na energię użytkową przeznaczoną do celów grzewczych. Wypłata dofinansowania następuje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Materiały budowlane Olsztyn wykorzystywane w budownictwie ekologicznym stają się tańsze z roku na rok, z uwagi na wzrastającą liczbę producentów oraz na konkurencję. Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi projektowania lokalów mieszkalnych z użyciem ekologicznych metod. Wybór należy do Ciebie!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy