Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Domy naszej przyszłości

\"materiały

Czy kiedykolwiek słyszałeś o domach przyszłości? To, co było niemożliwe 50 lat temu, za sprawą stale rozwijającej się techniki, jest możliwe teraz. Kto by pomyślał kiedyś, że komórki staną się nieodzowną częścią naszego życia. Bez nich nie jest możliwa komunikacja osób znajdujących się nawet na różnych krańcach świata. Aplikacje, które są łatwe do ściągnięcia, ułatwiają życie każdego z nas.

To samo jeśli chodzi o nowoczesne domy. Na ich budowę właściciele są w stanie wydać każde pieniądze. Wybierając odpowiednie materiały budowlane, ich budowa jest możliwa.

Pomysł konstrukcji inteligentnych domów narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych. System zarządzania takim budynkiem, zwany Building Management System (BMS), poprzez zintegrowany system zarządzania znajdującymi się w nim instalacjami, jest w stanie kierować funkcjonowaniem naszych czterech ścian w sposób najbardziej dla nas korzystny. Emisja szkodliwych zanieczyszczeń jest ograniczona do minimum, budynek reaguje na zmiany środowiska. Myślę, że każdy z nas marzy o zamieszkaniu w takim domu.

Są one często zasilane poprzez odnawialne źródła energii, do których można zaliczyć siłę wiatru, promieniowanie słoneczne, opady, geotermię. Używając odpowiednich aplikacji na tablecie albo w telefonie, możemy m.in.:

  1. Kontrolować temperaturę w danych pomieszczeniach
  2. Kontrolować detektory ruchu, które współgrają z oświetleniem w budynku
  3. Sterowanie poprzez użycie naszego głosu różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi w naszym domu
  4. System monitoringu pozwalający nawet na powiadomienie policji w razie pojawienia się niepożądanej osoby w naszym domu
  5. System monitoringu złożony z kamer i czujników, które pozwalają na identyfikację wszystkich osób, które odwiedzają nasz dom.

To tylko niektóre z zalet inteligentnych domów. Ich budowa jest związana z dużo większymi kosztami niż w przypadku zwykłych domów. Jeśli stawiasz na nowoczesną technologię oraz pragniesz przyjaznego dla środowiska lokum , pomyśl czy nie warto zainwestować w przyszłość i zainteresować się budową inteligentnego domu.

Pamiętaj o wyborze materiałów budowlanych w sklepach Jasam! Zapraszamy!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy