Ikona słuchawek (UI)
89 533 30 10

Zamów do 12:00 - wyślemy tego samego dnia (pon-pt)

Dom ogrzewany gazem

Ogrzewanie domu gazem płynnym zyskuje z roku na rok większą popularność. Przyszli użytkownicy chwalą sobie tą opcję, ponieważ jest wiele korzyści płynących z tej formy ogrzewania budynku. Przed montażem zbiornika trzeba dopilnować wszelkich formalności niezbędnych do jego założenia. Bardzo ważnym elementem jest działka, na której będzie znajdować się kontener. Przy budowie domu wybieraj tylko materiały budowlane Olsztyn w sklepach Jasam! Dowiedz się więcej o ogrzewaniu gazem.

Zbiornik z gazem może znajdować się pod powierzchnią ziemi lub na. Podstawowymi walorami ogrzewania gazem płynnym są niskie koszty utrzymania oraz brak jakiegokolwiek oddziaływania na środowisko naturalne. Wiele gospodarstw domowych nie ma możliwości podłączenia do gazu ziemnego i dlatego decyduje się na wybranie tego źródła energii.

Pierwszą czynnością jest wykonanie przyłącza oraz wewnętrznej instalacji gazowej. Projekt musi być wykonany zgodnie z zasadami przeciwpożarowymi. Najlepiej, jeśli zlecamy go wykwalifikowanemu geodecie. Cała instalacja ma na celu rozprowadzać ciepło z kotła gazowego. Służą również do produkcji ciepłej wody.

Jeśli chcemy użyć instalacji wyłącznie dla domku jednorodzinnego, zazwyczaj wystarcza zbiornik o pojemności 2700l, który napełnia się 2 razy do roku. Inne dostępne pojemności to 4850 i 6700 l. Podziemne zbiorniki są droższe. Gaz płynny posiada bardzo dużo zalet. Jest czysty, ekologiczny, bezpieczny oraz stosunkowo tani. Instalacja działa bez obsługi innych osób. Coroczne przeglądy urządzenia pozwolą zapewnić optymalne ustawienia temperatury kotła.

Poza tym gaz powinien być jak najwyższej, jakości, żeby zapewnić jak największe bezpieczeństwo. Nowoczesne systemy zasilania dostępne na rynku są bardzo bezpieczne, ekonomiczne oraz bezawaryjne. Gaz płynny, czyli inaczej LPG, nie jest toksyczny, nie wydziela spalin, ani żadnych innych substancji jak w przypadku oleju lub węgla. Przed pierwszym rozpoczęciem pracy zbiornik musi przejść kontrolę inspektora urzędu dozoru technicznego.

Ceny ogrzewania gazem płynnym są znacznie niższe niż przy ogrzewaniu domu drewnem lub węglem. Pamiętaj o tym, że wybór metody ogrzewania budynku to bardzo ważna decyzja, która w znacznej mierze wpływa na domowy budżet. Zbiornik z gazem można również wydzierżawić.

Materiały budowlane tylko w sklepach Jasam!

Koniec?

Nie! Czytaj dalej!

Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Jakość danego ogrodzenia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pełni podstawową funkcję, czyli wyznacza granice działki. Jeśli posiadamy większe możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie,

Beton, jako materiał budowlany

Beton posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego parametry umożliwiają architektom i budowlańcom konstrukcję wielu różnorodnych projektów. Pamiętaj, aby przy budowie wybierać tylko najlepsze materiały budowlane

Zabezpieczenia podczas budowy

Przed rozpoczęciem budowy trzeba odpowiednio się do niej przygotować. Już w momencie wykopania pierwszego dołu, nasz plac będzie nazywany budową. Odpowiednie pozwolenia będą niezbędne w