Prace remontowe zimą – wykańczanie wnętrz

Remont i budowa w czasie zimy? Wszystko  da się zrobić!

remont   

Wielu osobom wydaje się, że jesień i zima to okres, w którym prace budowlano-remontowe zamierają w oczekiwaniu na lepszą pogodę wiosną. A tymczasem nawet przy niskich temperaturach i krótkich dniach można dobrze rozplanować sobie pracę przy remoncie lub budowie domu i konsekwentnie dążyć do jego szybszego ukończenia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezon remontowy

Panuje ogólne przekonanie, że remonty przeprowadza się wiosną lub latem. O ile prace budowlane rzeczywiście lepiej przeprowadzać przy sprzyjającej pogodzie na zewnątrz, o tyle aura nie powinna  mieć decydującego znaczenia przy realizacji remontów we wnętrzach domów czy mieszkań. Wiele zależy od rodzaju prac i naszych priorytetów. Jedno można powiedzieć na pewno: remont zimą można z powodzeniem przeprowadzić. Spróbuj i się przekonaj.

Na własną rękę czy z ekipą remontową?

Jeśli jesteś złotą rączką i bez problemu potrafisz przeprowadzić wszystkie prace remontowe – ekipa remontowa nie jest Ci potrzebna. Jednak jeśli do niełatwego zadania, jakim jest remont potrzebujesz pomocy fachowców to właśnie zima jest super okresem. Latem firmy remontowe mają mnóstwo pracy, więc jeśli nie zaplanowałeś wszystkiego z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, może być problematyczne znalezienie dobrej ekipy fachowców. Zimą natomiast, łatwiej będzie zatrudnić właściwą firmę remontową, dostosować termin i negocjować cenę.

Temperatura i wilgotoność powietrza

Bardzo częstym argumentem za remontem latem jest kwestia  schnięcia zapraw, gipsu, klejów i farb.  Pamiętać jednak należy, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody i nawet latem może nam uprzykrzyć remont czy budowę wilgotny i deszczowy okres, a schni ecie materiałów będzie trwało znacznie dłużej. Późną jesienią i zimą zawsze możesz podkręcić rzejniki i proces wysychania farb będzie trwał znacznie krócej, a materiały szybciej i lepiej będą się wiązały. 

Ceny materiałów

Jesień i zima to doskonały czas na kupowanie materiałów budowlanych i remontowych. Farby, tapety, zaprawy, gipsy – promocje w sklepie Jasam w okresie zimowym zachęcają szczególnie do remontów. 

Czas na odpoczynek

Latem chętnie spędzamy czas aktywnie na zewnątrz, wyjeżdzamy na wycieczki i spotykamy się ze znajomymi. Pomyśl, że miałbyś poświęcić kilka tygodni ciepłego lata na remont łazienki. Poświęcenie tego czasu, który najlepiej spędzić z rodziną i ładować baterie na okres jesienno-zimowy dla wielu z nas może być trudne do odrobienia przez cały rok. Może jednak lepiej zaplanować remont mieszkania zimą, a lato wykorzystac na przyjmniejsze spedzanie czasu?