Zadbaj o trawnik latem

Aby cieszyć się pięknym i zadbanym trawnikiem należy o niego dbać przez cały sezon od wiosny do jesieni. Jak dbać o trawnik latem i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Nie tylko koszenie

Koszenie trawnika raz na miesiąc, nie jest wystarczający przy pielęgnacji trawnika. Ważne jest by trawnik nawozić. Regularnie nawożona trawa (zalecane jest nawożenie raz w miesiącu) pomoże nam odżywić trawę i dostarczyć jej wartości odżywczych potrzebnych do wzrostu. W czasie upałów warto jest nawozić produktem zawierającym potas, pomoże to zabezpieczyć trawę przed suszą. Oprócz tego należy również wykonywać opryski, które pomogą nam uchronić trawę przed chorobami.
Latem trawa rośnie wolniej, jednak nie oznacza to, że nie powinniśmy jej kosić. Nawet niska trawa powinna być regularnie koszona by nie dopuścić do kwitnięcia darni, które hamują wzrost trawy.

Trawę trzeba dosiewać

W sezonie dużo więcej czasu spędzamy w ogrodzie i użytkujemy trawę. Warunki pogodowe – częste deszcze lub suche dni – też nie wpływają dobrze na nasz trawnik. W czasie jego uzytkownia mogą pojawić się łyse placki – wtedy należy trawę dosiać. W krótkim czasie przy odpowiedniej pielęgnacji, trawa powinna się wyrównać i po łysych plackach nie będzie śladu.

Nawadnianie trawnika

Częstotliwość podlewania trawnika zależy od warunków pogodowych. Gdy przeważają dni deszczowe i chłodne, można podlewać trawnik rzadziej. Z kolei gdy dni są suche i upalne, podlewanie trawnika powinno odbyć się przynajmniej kilka razy w tygodniu. Najlepszą porą na podlewanie trawnika jest poranek – zapewnimy tym samym nawilżenie naszego trawnika na cały dzień.