Jak urządzić małą łazienkę?

W Jasam Olsztyn trwa promocja na asortyment łazienkowy kliknij i sprawdź!

 

bathroom-1228427_1280

Łazienka to miejsce, które powinno być przytulne i zarazem funkcjonalne. Dobór odpowiednich dodatków i urządzeń gra tu niebagatelną rolę. Źle dobrane elementy czy zbyt ciemne kolory mogą sprawić, że pomieszczenie, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z małą łazienką, optycznie zmniejszy swoją powierzchnię. Jak w takim razie urządzić łazienkę, by cieszyła oko?

Im jaśniej, tym lepiej

W małej łazience kolory powinny być jak najjaśniejsze. Wystrzegajmy się ciemnych brązów, fioletów, czy czerwieni, które optycznie zmniejszają pomieszczenie. Zamiast tego postawmy na ciepłe beże, biel i jasną szarość. Dzięki takiemu połączeniu kolorów łazienka nabierze przytulnego charakteru.

Im mniej, tym lepiej

Na małej przestrzeni powierzchnia jest cenna. Dodatki i sprzęty łazienkowe warto dobierać tak, by mieściły jak najwięcej rzeczy. Świetnym rozwiązaniem jest lustro z szafką i umywalka z szafką podumywalkową. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać z szerokością. Zbyt duża umywalka w małym pomieszczeniu może przytłaczać.

Postaw na prysznic z deszczownicą

W łazience o małej powierzchni warto zamiast wanny zamontować kabinę prysznicową z deszczownicą. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wanna, która zabiera sporo miejsca. Do wyboru mamy wiele modeli kabin prysznicowych, więc bez problemu możemy dobrać jej wygląd do wystroju wnętrza. Warto również zainwestować w dobrą deszczownicę z natryskiem. Świetnie sprawdzi się po długim i męczącym dniu!