Czujniki czadu – jak wybrać najlepszy?

Czad zwany cichym zabójcą, to zagrożenie, które wiele osób bagatelizuje. prawdopodobieństwo zaczadzenia zwiększa się zwłaszcza zimo, kiedy ogrzewamy nasze domy. Aby zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem związanym z wydzielaniem się tlenku czadu, warto zabezpieczyć się kupując czujnik czadu.

To na co powinniśmy zwrócić uwagę, to przede wszystkim by zakupiony prarchiwum_starsze_modele_euratecheu_a21a425_cd25a2_5905548270647_103_7_i3zez nas czujnik posiadał wszelkie niezbędne atesty, dopuszczające go do sprzedaży i upewniające nas, że spełnia tym samym wszystkie wyznaczone ustawowo normy. Warto zwrócić również uwagę na to, jaka jest głośność powiadomień informujących o wydzielaniu się tlenku oraz rodzaj tych powiadomień.

Dobrze by sygnał był donośny. Jeśli czujnik informuje również o wydzielaniu się dymu i gazu, to warto by dźwięki informujące o poszczególnych zagrożeniach były różne. Dzięki czemu bez problemu rozpoznamy zagrożenie. Do wyboru mamy czujniki wolnostojące zasilane na baterie, oraz czujniki zasilane za pomocą prądu. Jeśli wybierzemy czujnik wolnostojący, zwróćmy uwagę, czy ma on wyświetlacz informujący o niskim poziomie baterii.