Domy szkieletowe, czy to dobry wybór?

materiały budowlane
materiały budowlane

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad budową domu drewnianego? Są one w powszechnym użyciu w takich krajach jak USA, czy Kanada. W Polsce panuje przekonanie, że domy szkieletowe, zwane kanadyjczykami, są źle budowane, a panująca technologia do ich budowy w naszym kraju jest niewystarczająca.

Czy w Polsce występuje drewno, które nadaje się do ich budowy?

Otóż tak. Czasem takie drewno może być sprowadzane z Rosji albo Skandynawii. Nie powinniśmy się tym zrażać, ponieważ producenci sprowadzają drewno z tych krajów ze względu na ich niższą cenę. Budownictwo szkieletowe w Polsce cały czas się rozwija. Jeszcze niedawno byłoby nie do pomyślenia dla naszych budowlańców, aby budowa Kanadyjczyków u nas była możliwa.

Na dzisiejszym rynku nie brakuje projektantów, ani wykonawców domów takiego rodzaju. Ceny zaczynają się już 140 tys. zł. Być może nie jest to dogodna opcja dla rodzin wielodzietnych, ale dla 3-4 osobowych jak najbardziej. Budowa domu trwa nawet do trzech miesięcy, a po jej zakończeniu można od razu pomyśleć o wprowadzeniu się do niego. Ważne jest jego prawidłowe ocieplenie, konstrukcja, dobór wszystkich materiałów.

Kupuj materiały budowlane Olsztyn, a będziesz miał pewność, że Twój dom posiada pewną konstrukcję oraz prawidłowe wykończenie.

Bez problemu do takiego domu możemy zamontować odpowiednie okna PCV, dachówkę, podłączyć instalację elektryczną, wodną czy kanalizacyjną. Niektóre z domów budowanych metodą szkieletową służą bardziej jako domki letniskowe niż domki jednorodzinne. W budownictwie domków szkieletowych są stosowane najnowsze technologie z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych europejskich atestów i pozwoleń.

Ściany fundamentowe nie muszą być szersze niż 25 cm, a kiedy warunki są sprzyjające, ściany można wylać bezpośrednio na ziemi. Firmy budowlane zalecają ewentualne remonty po upływie 50 lat.

Obciążenie na grunt przy budowie takiego domu jest znacznie lżejsze niż przy budowie domu murowanego. Pamiętaj, że materiały budowlane Olsztyn będą niezbędne przy jego budowie. Tylko materiały pochodzące od sprawdzonych producentów pozwolą na budowę domu Twoich marzeń.