Ile trwa budowa domu?

Marzysz o budowie domu? Masz dosyć wynajmowania albo mieszkania w bloku? Pragniesz dodatkowej przestrzeni? W końcu posiadasz odpowiednie fundusze na jego budowę? Nie pozostaje Ci nic innego jak urzeczywistnienie Twoich marzeń i zabranie się do roboty. Wybierz materiały budowlane w sklepach Jasam!

Budowę najlepiej zacząć wczesną wiosną, kiedy temperatura wynosi +5°C. Prace najlepiej jest podzielić na dwa sezony. Zaczynamy od przeprowadzenia robót ziemnych i kopania fundamentów. Następnie muruję się ściany fundamentowe, układa hydroizolację oraz płytę nadbetonu. Kolejnym etapem są ściany zewnętrzne oraz postawianie komina. Następnie przychodzi kolej na stropy gęstożebrowe oraz monolityczne. Najbardziej optymalną temperaturą do budowy jest temperatura wynosząca kilkanaście stopni.

Następną czynnością jest zrobienie więźby dachowej, czyli drewnianego szkieletu dachu. Po niej można wykonać obróbki blacharskie, ułożyć pokrycie, zamocować rynny. Jeśli wykonywaliśmy wszystkie te czynności przed zimą, pomoże nam to na ułożenie instalacji w naszym domu zimą. Ważne jest aby cały czas ogrzewać budynek w celu pozbycia się wilgoci technologicznej.

Kiedy zacznie się już wiosna można rozpocząć prace tynkarskie, dokonać wylewek oraz ocieplić ściany od wewnątrz. Jeśli tynki już wyschną, zaczynamy prace wykończeniowe.

Jeśli wszystkie prace opisane powyżej będą przebiegały sprawnie i bez zbędnych opóźnień, budowa naszego domu może potrwać od 1- 1,5 roku. Nasze materiały budowlane, szybkość przeprowadzonych prac, odpowiednia ekipa remontowa ma tu naprawdę kolosalne znaczenie. Najwięcej czasu zajmuje przeprowadzenie prac wykończeniowych. Istotna jest organizacja robót oraz dotrzymanie terminów przeprowadzania poszczególnych prac. Dzięki czemu mamy pewność, że budowa zostanie zakończona w terminie.

Niektórym z nas wydaje się, że budowa domu rozłożona na lata może odbyć się tańszym kosztem. Nie chcemy zaciągać kredytu i staramy się wykonywać prace z własnej kieszeni. Nasz dom przy tym niestety traci. Nieodpowiednio zabezpieczony jest narażony na działanie czynników atmosferycznych.

Wybierz materiały budowlane w Jasam Olsztyn, a będziesz miał pewność, że budowa Twojego domu będzie na najwyższym poziomie!