Malowanie ścian

materiały budowlane
materiały budowlane

Materiały budowlane Olsztyn w sklepach Jasam to szeroka oferta farb. Aby odpowiednio przygotować się do malowania ścian w naszym domu, należy zakupić taką w wybranym kolorze oraz wszystkie niezbędne akcesoria do malowania takie jak folia i taśmy malarskie, pędzle, wałki, wiaderka z kratką, teleskop. Ważne jest również, aby nasze malowanie przypadło na okres, kiedy temperatura wynosi od 18-21 stopni. Farba w takiej temperaturze najlepiej schnie, a nasze mieszkanie powinno być dodatkowo cały czas wietrzone.

Ściany również powinny być odpowiednio przygotowane. Ramy okien powinny być oklejone samoprzylepną taśmą papierową, na podłogę powinna być położona folia malarska odpowiedniej grubości. Folię przyklejamy taśmą malarska do listew.

Należy prawidłowo ocenić stan naszych ścian. Odpowiednio je zagruntować i pomalować farbą podkładową. Celem jej położenia jest zmniejszenie porowatości powierzchni i wzmocnienie podłoża.

Zaczynamy od pomalowania sufitu. Rozpoczynamy od narożników przy oknie, do tej czynności będzie nam potrzebny odpowiedniego rodzaju pędzel. Przy pokryciu farbą sufitu możemy użyć teleskopu jeśli nie posiadamy żadnej drabiny.

Czynności powinniśmy zacząć się od ściany z oknem, a potem stopniowo należy oddalać się od źródła światła. Przed przystąpieniem do prac na dużej powierzchni ścian, powinniśmy użyć większych wałków oraz pędzli. Mamy wtedy większe prawdopodobieństwo, że na ścianie nie pojawią się smugi. Na nałożenie kolejnej warstwy czekamy od 2-4 godzin. Musimy mieć pewność, że nasza farba już na pewno wyschła.

Przy wyborze farb należy postawić na sprawdzone firmy, których produkty już kupowaliśmy w przeszłości. Nasze sklepy z materiałami budowlanymi pomogą Ci w wyborze odpowiedniego koloru stosownie do Twojego gustu.

Być może zdecydujesz się na wybór jednej z naszych farb strukturalnych, które posiadają wyjątkowe właściwości dekoracyjne. Nie mają one specjalnych wymogów jeśli chodzi o podłoże, ale efekt malowania uzyskany po ich użyciu jest naprawdę niesamowity. Schną do 48 godzin. Minusem jest jedynie ich koszt, który może być dwukrotnie większy od zakupu zwykłej farby.

Wybór należy do Ciebie!