Aranżacja poddasza

materiały budowlane olsztyn
materiały budowlane olsztyn

W każdym domu możemy znaleźć poddasze, które będzie mniej lub bardziej zagospodarowane. Zdarza się, że jest to składowisko rupieci i samych niepotrzebnych rzeczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne to naprawdę duże wyzwanie. Dobrze dobrane materiały budowlane Olsztyn oraz zaplanowanie naszego przedsięwzięcia to gwarancja sukcesu.

Poddasza są często zarezerwowane na pralnie i suszenie ubrań. Podłożem może być zwykły beton, a stworzenie z takiego miejsca przytulnego mieszkania nie należy do rzeczy łatwych. Strych znajduje się na najwyższej kondygnacji, należy pamiętać, że założenie klimatyzacji może okazać się rzeczą niezbędną. Kuchnia i łazienka powinna być budowana od podstaw. Dobrze zaprojektowane ogrzewanie oraz okna dachowe, to również bardzo ważny element wykończenia. Skośne stropy czy też widoczne elementy więźby dachowej nie ułatwiają wykonywania prac.

Należy jak najbardziej efektywnie zaaranżować posiadaną przestrzeń. Niecodzienne pomysły mogą okazać się bardzo pomocne. Najlepszym rozwiązaniem będzie otwarta przestrzeń, a zastosowanie ścianek działowych powinno być brane pod uwagę tylko w razie konieczności. Zwłaszcza, jeśli w dachu jest mała ilość okien, a źródła światła są ograniczone do minimum. Aranżacja poddasza w postaci połączenia kuchni z pokojem dziennym może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Żeby zaadoptować poddasze na funkcjonalne mieszkanie, powinno ono posiadać, co najmniej 220 cm wysokości. Jedynym ograniczeniem, jeśli chodzi o aranżacje, jest rozmieszczenie takich elementów jak piony instalacyjne, słupy konstrukcyjne lub kominy.

Należy zacząć od założenia nowej warstwy podłogowej, czasem trzeba wzmocnić część belek oraz podparcia. Jeśli wprowadzenie zmian w wyglądzie budynku będzie się wiązało z założeniem instalacji, należy mieć odpowiedni projekt oraz pozwolenie na budowę. Dochodzi również do zwiększenia powierzchni użytkowej, od której jest naliczony podatek od nieruchomości.

Trzeba zwrócić uwagę czy nie trzeba wymienić pokrycia dachowego oraz go docieplić. Wybierając ocieplenie dachu ważna jest jego waga. Warstwy ocieplenia mogą być układane w postaci jednej lub dwóch warstw. Możemy wykorzystać wełnę mineralną skalną bądź szklaną, styropian, piankę poliuretanową, folię termoizolacyjną lub płyty drzewno-magnezytowe. Wykonanie większych otworów w dachu oraz wstawienie okien dachowych to tylko niektóre elementy wykończenia. Do innych należy np. wykończenie ścian.

Kupuj materiały budowlane Olsztyn tylko w sklepach Jasam!