Remont mieszkania w bloku z wielkiej płyty

materiały budowlane olsztyn
materiały budowlane olsztyn

Cena mieszkania w blokach z wielkiej płyty jest ok. 30% niższa niż tych w nowszym budownictwie. Kusi nas również ich dobra lokalizacja blisko centrum miasta. Ponad 4 miliony takich mieszkań to z pozoru dobra inwestycja. Należy jednak uważać na ilość usterek, które mogą nas zaskoczyć. Materiały budowlane Olsztyn z Jasam pomogą w wyremontowaniu każdego wnętrza.

Usterki w mieszkaniach z lat 70.

Jeśli lubisz niespodzianki, przyzwyczaisz się, że nie wszystkie są miłe. Do najczęstszych usterek w mieszkaniach zaliczymy: mało funkcjonalną przestrzeń, niedoświetlenie, zniszczoną i nieszczelną stolarkę, stare instalacje, cieknące rury i kaloryfery. Po generalnym remoncie da się jednak stworzyć przyjemne gniazdko dla siebie lub do wynajęcia. Doskonała lokalizacja jest wstanie wynagrodzić nam niedogodności remontu.

Problemy w mieszkaniach z wielkiej płyty:

  • krzywe ściany i sufity,
  • różnice poziomów w pomieszczeniach,
  • stare i nieszczelne okna i drzwi,
  • stara instalacja wodna,
  • niesprawna aluminiowa instalacja elektryczna,
  • odpadające tynki,
  • stare urządzenia sanitarne.

Remont generalny – co teraz?

Remont generalny jest konieczny. Wszystkim nam zależy, aby mieszkać w komfortowych warunkach i nie narażać się na niepotrzebne niedogodności. Pierwsza rada: kupuj mieszkanie tylko w ocieplonych blokach. Zaletą wykonania remontu od podstaw, jest to, że możemy przeorganizować przestrzeń i dostosować ją do swoich potrzeb. Mieszkanie będzie nam dobrze służyło przez wiele lat. Wadą jest wzrost kosztów i niedogodności remontu, z którymi będziemy musieli się zmierzyć.

Znamy już problemy, jakim musimy stawić czoła. Możemy się spodziewać, jakie prace musimy zaplanować. Przygotuj się na:

  • Naprawę i wymianę instalacji wodnej na taką, która będzie odporna na korozję i mniej będzie się osadzał kamień, np. wielowarstwowe rury z tworzywa ze wzmocnioną strukturą polietylenu. Jeśli mają stare urządzenie do podgrzewania wody, je również wymień na nowe.
  • Wymiana grzejników, które powinny być dostosowane do centralnego ogrzewania bloku i posiadać właściwą moc oraz rozmiary. Przy okazji pomyślmy również o głowicach termostatycznych, które pozwolą na dostosowanie właściwej temperatury.
  • Wymiana okien i drzwi – właściwie punkt konieczny na liście rzeczy do zrobienia. Nie tylko uchronią nas przed hałasem, ale również zmniejszą nasze rachunki. Z uwagi na nierówne otwory należy zlecić ich wymierzenie specjaliście. Zastosowanie drzwi przesuwnych pozwoli na zaoszczędzenie dodatkowego miejsca. Z nowymi oknami i drzwiami Twoje mieszkanie się bardziej oszczędne i atrakcyjne.