Materiały budowlane Olsztyn a technologia budowy

Materiały budowlane Olsztyn a technologia budowy
Materiały budowlane Olsztyn a technologia budowy

Materiały budowlane Olsztyn a technologia budowy

Materiały budowlane Olsztyn w marketach JASAM to gwarancja najwyższej jakości w rozsądnej cenie. Zanim zdecydujemy się na wybór ostatecznego projektu, należy zdecydować w jakiej technologii chcemy go wybudować, pamiętając o kosztach, wadach i zaletach każdej z nich. Do budowy domu można wykorzystać: cegły, pustaki ceramiczne, bloczki wapienne, betonowe lub keramzytowe, drewniane bale  lub postawić go z zamówionych prefabrykowanych elementów.

Technologie budowania domów

  1. Ceramika – bardzo popularny materiał, który jest wytrzymały, trwały i stosunkowo tani. Można ją wykorzystać do stawiania ścian składających się z dwóch lub trzech warstw. Może służyć również do wznoszenia ścian konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych oraz piwnicznych.
  2. Ceramika poryzowana – to odmiana ceramiki, która powstaje po dodaniu trocin lub drzewnego pyłu do gliny i wypaleniu jej. W ten sposób staje się lżejsza i znacznie bardziej ciepłochłonna. Nadaje się doskonale do ścian jednowarstwowych oraz innych oprócz fundamentowych i piwnicznych.
  3. Beton komórkowy – nadaje się do ścian zewnętrznych jednowarstwowych. Najczęściej wykorzystuje się bloczki modułowe, co jest wygodniejsze. Grubość ściany zależy od ilości izolacji termicznej materiału, co wynika z gęstości pozornej, a określa klasa. Wyższa klasa to większa gęstość i nośność, lecz niestety gorsza izolacja.
  4. Silikaty – bloczki i cegły silikatowe to jeden z najtańszych rozwiązań w stawianiu ścian. Służą do budowy ścian zewnętrznych dwuwarstwowych. Należy je wykończyć i zaizolować tak samo jak ściany ceramiczne.
  5. Keramzytobeton – powstaje z połączenia mieszanki betonowej z keramzytem, co większa lekkość i ciepłochronność. Występuje w postaci bloczków i pustaków.
  6. Ściany z betonu wylewne
  7. Prefabrykowane – szybki sposób na postawienie domu. Budowa przypomina układanie trójwymiarowych puzzli, gdy ściany, schody, stropy przewożone są gotowe i trzeba jedynie złożyć to w całość. Za taką przyjemność trzeba jednak drogo zapłacić.
  8. Szkielet po kanadyjsku – tani i ekonomiczny, ale trudny w wykonaniu, więc potrzebna jest sprawdzona i profesjonalna ekipa.
  9. Bale – popularne na wsi czy w pobliżu lasu wykonywane z sosen polarnych, sosen zwykłych, świerków, jodeł czy olch.
  10. Szkielet stalowy – opiera się na konstrukcji z metalowych słupów i belki i wzmocnione prętami. Przestrzeń nad drzwiami i oknami wzmacniana jest belkami nadprożowymi. Dach natomiast składa się z metalowych krokwi i dźwigarów.