Do prac w ogrodzie przystąp z Jasamem

Poza standardową ofertą remontowo-budowlaną, w Jasamie dysponujemy też, dużym wyborem narzędzi przydatnych do prac ogrodowych. Dostępne są nawozy, środki przeciw szkodnikom, ziemia ogrodowa, nasiona warzyw i kwiatów, sprzedawane na metry węże ogrodowe oraz osprzęt do podlewania i zraszania.

Wiosna w ogrodzie i na działce

Wiosna puka do naszych drzwi. W ogródkach i na działkach czekają pilne prace, dlatego istotne jest, abyśmy wszystkie przydatne do nich narzędzia, materiały i preparaty znaleźli w jednym miejscunajlepiej wraz z fachową poradą dotyczącą ich stosowania. W Jasamie od 15 latpomagamy w remontowaniu i budowaniu mieszkańcom Olsztyna i okolic. Poza ofertą remontowo-budowlaną dysponujemy też dużym wyborem narzędzi przydatnych do prac na posesji, w ogrodziei na działce. Uruchomiliśmy bogato zaopatrzony dział ogrodniczy, w którym dostępne nawozy,środki przeciw szkodnikom, ziemia ogrodowa, nasiona warzyw i kwiatów, sprzedawane na metry węże ogrodowe oraz osprzęt do podlewania i zraszania. Można też kupić taczki a także kółka,opony i dętki.

Najnowsze technologie w ogrodzie

W Jasamie znajdziemy widły, szpadle, łopaty, grabie, a także sekatory, łopatki i motyczki. Oprócz standardowych narzędzi na drewnianych trzonkach, mamy do wyboru także modele z trzonkamilekkiej, ale wytrzymałej stali, tworzyw sztucznych, włókna szklanego lub aluminium. Zaprojektowane z myślą o różnych warunkach pracy szpadle Fiskars cechuje ergonomia, dobra jakość wykonania oraz funkcjonalność. Wytwarzane z wysokiej jakości stali, a niektóre modele wyposażono wżelowe uchwyty absorbujące wstrząsy. Najbardziej trwałe i precyzyjne sekatory i siekiery zostrzami pokrytymi powłoką PTFE, zwiększającą ich odporność na korozję i gwarantującą ostrośćprzez długi czas. Sekatory w dłoń, do ogrodu marsz Na jakości sekatorów nie warto oszczędzaćod razu warto zakupić model przyzwoitej klasy, aby w przyszłości uniknąć przykrych konsekwencji.Tylko narzędzia o odpowiedniej ostrości i wytrzymałości zapewnią wysoką jakość cięć,wspomagając rozwój drzew i krzewów. Ostrza marnej jakości i zaniedbane mogą poszarpać tkankiroślin, które staną się podatne na infekcje. Najlepiej zaopatrzyć się w sekator typu by-pass, np.firmy Topex, zapewniający czyste cięcie dzięki dwóm zakrzywionym, zachodzącym na siebie ostrzom. Cięcie gałęzi o grubości do 55 mm umożliwią nam lekkie i wytrzymałe sekatory dwuręczne Fiskars. Innowacyjne mechanizmy dźwigniowe sprawiają, że nakład siły potrzebnej do cięcia zostaje ograniczony do minimum. Z kolei do obcinania gałęzi wysoko rosnących przyda nam sięsekator gąsienicowy.

Aby praca z drewnem byłą efektywna

W marketach Jasamu znajdziemy duży wybór toporków i siekier. Znany z innowacyjnych rozwiązańFiskars proponuje siekiery z trzonkiem z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. TworzywoFiberComp™ gwarantuje lekkość, niełamliwość i dobre wyważenie, a tym samym bezpiecznąpracę. Bezpośrednie połączenie głowicy z trzonkiem zapewnia stabilność narzędzia, aantypoślizgowe zakończenie trzonka umożliwia lepszy uchwyt podczas pracy. Głowicę z kutej staliwęglowej pokrywa powłoka PTFE zmniejszająca tarcie. W Jasamie zaopatrzymy się także w piłyręczne, w tym kabłąkowe, do których w razie potrzeby dokupimy brzeszczoty do drewna suchegolub mokrego.

Piły łańcuchowe do poważnych zadań

Jeśli posiadamy większy drzewostan lub palimy drewnem w piecu czy kominku, warto pomyśleć o kupnie piły łańcuchowej. – Do domowych czy przydomowych zastosowań wystarczy piła spalinowa 2-2,5 KM lub elektryczna o mocy ok. 2 kW – wyjaśnia Piotr Duczymiński, Kierownik sekcji narzędzi marketu Jasam w Olsztynie. – Piły spalinowe bardziej mobilne i można je użytkować z dala od źródeł prądu. Natomiast elektryczne kosztują mniej, też tańsze i łatwiejsze w eksploatacji. WJasamie dostępne narzędzia z różnych półek cenowych. Szczególnie polecamy piły łańcuchowe firmy Makita, które charakteryzują się najwyższą jakością za przystępną cenę, i którym producent zapewnia szybki serwis. Oferujemy również łańcuchy i oleje do pił.