Jasam pomoże zbudować Twój dom. Łatwe murowanie z betonu komórkowego

Beton komórkowy jest najpowszechniej stosowanym materiałem budowlanym. Na jego popularność wpływają przede wszystkim znakomite właściwości termoizolacyjne, które zawdzięcza naturalnym surowcom, wykorzystywanym do jego produkcji.

– Dom wybudowany z betonu komórkowego to rozwiązanie dla pokoleń, atutem tego materiału jes tbowiem duża trwałośćzapewnia Marek Zapłatyński, dyrektor działu sprzedaży hurtowej marketu Jasam w Olsztynie. – Oferując najwyższej jakości materiały budowlane i wykończeniowe oraz narzędzia i akcesoria, już od 15 lat pomagamy w remontowaniu i budowaniu. Dodatkowozapewniamy też fachowe doradztwo techniczne na każdym etapie inwestycji, pracwykończeniowych czy remontowych.

Przez lata zachowuje swoje właściwości

Dostępny w Jasamie beton komórkowy firmy H+H produkowany jest z naturalnych surowcówmineralnych: cementu, wapna i piasku. Jego skład chemiczny blokuje powstawanie wykwitów iwysoleń, namnażanie się grzybów oraz szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.
Beton komórkowy zachowuje swoje właściwości przez cały okres użytkowania budynku, aścianyz niego wykonane zapewniają przyjemny mikroklimat wnętrz i korzystnie wpływają na samopoczucie domowników.
Ściany z betonu komórkowego tłumią dźwięki zdecydowanie lepiej niż ściany wykonane zinnych materiałów budowlanych o tej samej gęstości. Dzięki temu charakteryzują się wysokąizolacyjnością akustyczną i zapewniają spokojne, komfortowe mieszkanie.

Zapora dla ognia i ucieczki ciepła

Ze względu na czysto mineralny skład beton komórkowy jest klasyfikowany jako niepalny materiałbudowlany w najwyższej klasie odporności ogniowej A1wyjaśnia Marek Zapłatyński z Jasamu. –Oznacza to, że podczas pożaru nie wydziela żadnych substancji trujących bądź szkodliwych dlaczłowieka. Ściany z betonu komórkowego zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia, a tym samymzabezpieczają życie i dobytek domowników, umożliwiając ich ewakuację w przypadku zagrożeniapożarowego.
Beton komórkowy H+H cechuje wyjątkowo korzystna izolacyjność cieplnajedna z najlepszychspośród materiałów konstrukcyjnych stosowanych do wznoszenia przegród zewnętrznych. Dzięki tejwłaściwości jest on doskonałym materiałem do budowy ścian jednowarstwowych bez koniecznościstosowania docieplenia.
Wykonując ściany jednowarstwowe odmiany 350 i grubości 365 mm, zaoszczędzimy naociepleniu budynku, gdyż współczynnik dla takiej ściany wynosi U = 0,25 W/(mkw. x K) –oceniaMarek Zapłatyński.

Komfort mieszkania, oszczędność kosztów

 W budynkach z betonu komórkowego występują optymalne warunki cieplno-wilgotnościowe.Ściany pochłaniają nadmiar pary wodnej z powietrza wewnątrz pomieszczenia, a oddają , gdystaje się zbyt sucho. Mury z betonu komórkowego charakteryzują się dużą bezwładnością cieplną, co zapewnia domownikom wysoki komfort cieplny.
Aby ogrzewać budynki efektywnie i tanio, przede wszystkim należy ograniczyć straty ciepłaprzez przegrody zewnętrzne: dachy, ściany i podłogi. Dzięki zastosowaniu betonu komórkowego zaoszczędzimy na ogrzaniu budynku więcej niż przy zastosowaniu innych materiałów murowych.
Z betonu komórkowego wymurujemy dom szybko, oszczędzając na robociźnie. Przy murowaniu nacienkowarstwową zaprawę klejową, zużyjemy mniej zaprawy, co również wpłynie na koszt 1 mkw.ściany.
Aby ocenić realne wydatki, nie należy kierować się cenami jednostkowymi materiałów, tylko kalkulować koszt wykonania ściany na gotowopodsumowuje specjalista z Jasamu. – Decydując się na budowę w systemie H+H, obniżamy ten koszt oraz znacząco skracamy czas realizacji inwestycji.