Z początkiem wiosny warto zadbać o elementy drewniane, zabezpieczając je impregnatem VIDARON

Chcąc zachować niepowtarzalne właściwości drewna na długie lata, musimy pamiętać o jego prawidłowym zabezpieczeniu. Jednym z najnowocześniejszych preparatów, dostępnych obecnie w marketach Jasam, jest Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Vidaron, na tyle trwały, że producent daje sześcioletnią gwarancję na wykonane nim wymalowania.

Doradcy techniczni z naszych marketów już od 15 lat pomagają w remontowaniu i budowaniu. Dziękitemu każdy, kto kupuje określony produkt, otrzymuje także profesjonalną poradę dotyczącą jegoprzeznaczenia i zasad stosowania. Oczywiście doradca pomoże dobrać takie rozwiązania, którenajlepiej spełnią oczekiwania kupującego – zarówno pod względem jakości, jak i ceny.

Drewno narażone na szkodliwe czynniki

Zanim weźmiemy się do prac remontowych w domu, warto byśmy z początkiem wiosny zadbali o elementy drewniane pozostające pod gołym niebem – na posesji czy w ogrodzie. Są one nieustannie narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych i biologicznych, które może dotyczyć zarówno strefy powierzchniowej materiału, jak i jego głębszych warstw. To pierwsze skutkuje głównie obniżeniem walorów estetycznych elementów wykonanych z drewna, drugie może zaś doprowadzić do ich poważnego uszkodzenia i konieczności wymiany.

Chronione, bo nasycone impregnatem

Chcąc zachować niepowtarzalne właściwości drewna na długie lata, musimy pamiętać o jego prawidłowym zabezpieczeniu. Wyjątkowo szeroką gamę produktów przeznaczonych do tego celu znajdziemy w marketach budowlanych Jasam. A drewno mamy przed czym chronić – zaszkodzić mu może promieniowanie UV, opady, wilgoć oraz temperatura, a także czynniki biologiczne: grzyby, glony czy owady. Aby zabezpieczyć drewno przed ich wpływem, najlepiej je zaimpregnować.

Proces ten polega na nasyceniu materiału odpowiednim preparatem, który nadaje powierzchniom właściwości ochronne. Dużą zaletą impregnatów jest ich szeroki zakres działania oraz różne możliwości nanoszenia. Wysokiej jakości produkty z tego asortymentu zapewniają ochronę przed wszystkimi wyżej wymienionymi zagrożeniami.

Właściwy preparat to skuteczna ochrona

– Skuteczność impregnacji zależy w dużej mierze od jakości zastosowanego środka – podkreśla Andrzej Podgórski, kierownik działu farb z Jasamu. – Jednym z najnowocześniejszych preparatów, dostępnych obecnie w marketach Jasam, jest Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Vidaron, na tyle trwały, że producent daje sześcioletnią gwarancję na wykonane nim wymalowania. Impregnat ten głęboko wnika w drewno i chroni je przed różnorodnym szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i biologicznych. Korzystnie wpływa też na estetykę powierzchni, nadając jej odpowiedni kolor podkreślający usłojenie.

Dzięki obecności w preparacie dodatku na bazie teflonu (Teflon surface protector), drewno w większym stopniu zabezpieczone zostaje przed działaniem wody, wilgoci oraz promieniowania UV. To sprawia, że impregnat Vidaron sprawdza się przy malowaniu elementów architektury ogrodowej, drewna konstrukcyjnego, płotów, mebli ogrodowych, fasad budynków i innych drewnianych elementów.