interior-of-living-room-with-stylish-wallpaper-3d-PPUKVDA

Tapety znowu weszły na salony i są niezwykle modne. Często, wybierając tapetę, kierujemy się tylko wzorem i kolorem. To jednak trochę za mało, by w pełni cieszyć potem z zakupu. Pokażemy Wam, na co zwrócić szczególną uwagę, kupując tapetę do domu.

 
white-bedroom-with-yellow-clock-P5SFWJ8
 

PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO TAPETACH

1. Do jakiego pomieszczenia chcesz tapetę?
To fundamentalne pytanie, które trzeba sobie zadać przed kupnem tapety. Ważne są właściwości fizyczne tapety, a co za tym idzie jej trwałość, wytrzymałość na ścieranie i odporność na wilgoć.
salon, pokój, gabinet, sypialnia – są to najmniej wymagające pomieszczenia, bo z reguły, gdy nie mamy małych dzieci, najmniej narażone na działąnei wilgoci i zabrudzeń
korytarz, schody – są to pomieszczenia dosyć eksploatowane i tym samym narażone na zabrodzenia i wszkodzenia mechaniczne
kuchnia i łazienka – są to pomieszczenia szczególne narażone na działanie wilgoci

2. Z czego skłąda się tapeta?

Tapet składa sie z podkładu i warstwy wykończeniowej. Jak warstw wykończeniowych może być wiele, tak podkłady są tylko dwa:

– papier
– flizelina

Trzeba zwrocić uwagę, że funkcjonujące pojęcie tapety flizelinowej jest na ogół mylne, nie jest to jako tako rodzaj tapety tylko podkładu. Jest to rodzaj tekstylnej włókniny (z włókien poliestrowo-celulozowych), który jest rodzajem wzmacniającej warstwy – takiego podkładu, który wzmacnia to, na co jest naklejony od spodu tj.: warstwę wierzchnią tapety – np. papier lub winyl, albo inne wykończenia, które omówimy później.

Cena to nie jedyna różnica tapet o podkładzie papierowym i flizelinowym. Poniżej opiszemy najwazniejsze cechy każdego z podkładów.

flizelinowy:
– nie ściągnie, nie skurczy i nie odkształci
– gwarantuje łatwą aplikację tapety na ścianę oraz jej demontaż
– takiej tapety nie smarujemy klejem – wystarczy pokryć klejem ścianę

papierowy:
– trudniejsza w apliakcji – trzeba smarować klejem tapetę
– potwornie ciężko zerwać je ze ściany
– nie jest też podłożem gwarantującym, że tapeta się nie skurczy i nie odkształci.

Warstwa wykańczająca:

papier

1-3 warstwy z nadrukiem

Powierzchnia gładka lub wytłaczana

Nie nadaje się do łazienek i kuchni

 

tkanina

naturalna (jedwab, len), sztuczna lub flokowana

wysokie walory estetyczne

delikatna powierzchnia, mało odporna na odbarwienia

 

sztuczne dekoracje

cekiny, perełki i inne tworzywa sztuczne 

 

winyl

Z nadrukiem płaskim, reliefowy, z powłoką metalizowaną

Warstwa ścieralna – idealne rozwiązanie do sal konferencyjnych i dziecięcych pokoi – można po nich rysować markerami ścieralnymi

Trwały materiał, odporny na wilgoć i szorowanie

 

materiał naturalny pochodzenia roślinnego

korek, trawa, bambus, rattan, włókna kokosowe 

piękne estetyczne tapety, acz delikatne

wysoka cena

 

tablicowa

warstwa pokryta farbą tablicową

śmiało można pisać na niej kredą i ścierać

 

3. Rodzaje tapet

z włókna szklanego
nie mają warstwy podkładowej i wierzchniej
dostępne w rolkach
jednorodne w budowie
nadają się do malowania
bardzo odporne na uszkodzenia
można nimi pokrywać nierówne ściany, są pewnego rodzaju opatrunkiem ratującym trudne przypadki

raufazy
tapety z włókien celulozy z kawałkami drewna
nadają się do malownia
nie polecamy, ze względu na dosyć marną jakośc

natryskowe
w formie proszku lub płatków
łączone są z klejami lub żywicami
do aplikacji specjalnym rozpylającym agregatem
są to np tapety japońskie (tynk japoński)

magnetyczne
w masie papierowej zatopione są opiłki magnesowe
najczęściej służą jako podkład dla farb – także tych tablicowych
możemy stworzyć ściany do których przyczepiać można przedmioty, jak do tablicy magnetycznej

4. Format

RAPORT WZORU (REPEat) to po prostu powtarzalność i pasowanie wzoru na poszczególnych pasach tapety. Im większy wzór, tym większy jej raport, czyli przesunięcie wzoru. Drobne wzorki gwarantują mniejsze straty i bardziej ekonomiczne wykorzystanie każdej rolki. Najmniejszy problem w dopasowywaniu wzorów mamy z deseniami gładkimi, pasami i jednolitymi tapetami. Rodzaj wzoru ma wpływ na jej zużycie, więc ważne jest, by zwrocić na to uwagę przy zakupie

Screenshot_206

 

5. Oznaczenia na tapetach

Nawet jeśli nie potrafisz rozpoznać z czego wykonano tapetę – tu znajdziesz wszelkie istotne informacje.

Symbole pokazują, czy tapeta nadaje się do zmywania, czy wręcz do szorowania, jaki rodzaj podłoża zastosowano, czy jest odporna na działanie promieni słonecznych i nie odbarwi się pod ich wpływem.

Okleiny obiektowe zawierają także informacje o tzw. atestach trudnozapalności. Ikonki pokazują tez rodzaj łączenia poszczególnych pasów – czy pasowanie jest na zakładkę czy na styk i czy trzeba je docinać w pionie, czy nie. Zawsze warto się zapoznać z tym pismem obrazkowym. Popatrzcie na grafikę.

 Screenshot_205

kredowa farba

Chcesz coś zmienić w swoim mieszkaniu, pragniesz wnętrza jak z Pinteresta czy Instagrama, ale Twój budżet remontowy nie pozwala na szaleństwa? 

Pokażemy Ci, jak krok po kroku,  ze starego, nudnego mebla  zrobić coś, co nada charakteru wnętrzu , a do tego będzie unikalne, nie do zdobycia w żadnym ze sklepów. Możesz zrobić to samodzielnie w domu, bez pomocy fachowca, bez zrywania starych warstw farby czy lakieru z mebli i bez poświęcania całego weekendu na renowację. Do dzieła!

Czego potrzebujesz?

 • farby kredowej Ambiente Chalky Colors – dostaniesz ją w sklepach Jasam, do wyboru masz aż 28 kolorów
 • pędzla miękkiego, wałka do malownia
 • wosku Ambiente Wax Cream lub lakieru (akrylowego lub poliuretanowego)
 • miękkiej bawełnianej szmatki

KROK 1

Wyczyść dokładnie powierzchnię i odtłuść ją, używając wody zodrobiną detergentu – świetnie się sprawdzi płyn do szyb. Producenci farb kredowych mówią, że nie ma potrzeby, przed nałożeniem farby, ścierania starej warstwy lakieru czy farby,  jednak z własnego doświadczenia wiemy, że jeśli chce sie mieć pewnośc, że farba będzie się dobrze trzymać i nie odpryśnie przy pierwszym stuknięciu, użycie papieru ściernego P150 i potraktowanie nim całej powierzchni mebla jest dobrym pomysłem. Druga sprawa – czy podkład pod kredówkę jest konieczny? Nie, ale w przypadku mebli, które były pokryte bejcą albo jakimiś smarami, po nałożeniu warswty farby kredoej mogą pojawić się plamy, szczególnie, gdy malujemy na biało. Niektóre gatunki drewna, szczególnie dąb, lubią zażółcać farbę,  więc śmiało można stosować podkład w takich przypadkach.
Fusion-Champness-1-of-5 (1)

KROK 2

Odkręć  drzwiczki, wyjmij  szuflady, klamki itd. i zabezpiecz taśmą malarską te miejsca, które mają być niepomalowane, np. szyby.

Dobrze wymieszaj farbę w puszcze i na suchy, wczesniej oczyszczony mebel, nałóż długimi podciągnieciami pędzla pierwszą cienką warstwę farby. Możesz też użyć wałka do malowania. Pamietaj, że kolory jasne kryją słabiej niż ciemne. Odczekaj około godzinę, aż farba wyschnie, by nałożyć drugą warstwę farby. Czasami konieczne będzie nałożenie 3 warstwy. 

Jeśli chcesz, by mebel był przecierany, w stylu vintage, możesz przetrzeć krawędzie, narożniki, zawiasy papierem ściernym o ziarnistości 80-180.

 

Fusion-Champness-3-of-5-683x1024

 

KROK 3

Ostatnią czynnością jest nałożenie wosku. Można tego dokonać za pomocą pędzelka, gąbki lub bawełnianej szmatki. Po  odczekaniu odpowiedniego czasu, aż wosk się wchłonie, możemy wziąć się za polerowanie. Od tego, jak długo polerujemy i czym to robimy, zależeć będzie efekt końcowy. Czasami wystarczy przetrzeć szmatką, a czasami  papierem ściernym 280gr lub 320 gr, w zależności od wygłądzenia powierzchni, jaką chcemy osiągnąć.

Jeżeli nie macie czasu na uzywanie wosku, bądźmy szczerzy, jest to dosyć czasochłonne i pamiętajmy, że wosk utwardz się aż 6 tygodni, więc bezpieczniej używać go do mebli mało eksploatowanych, jak komody, kredensy, witryny. Wosk mozna zastąpić lakierem, przede wszystkim jego aplikacja jest łatwiejsza, a mebel jest gotowy do użytkowania po kilku dniach. Poza tym, jeśli malujemy powierzchnie, które będą częściej używane, to lakier również sprawdzi się lepiej. Blaty stołów, schody, podłogi, krzesła oraz wszystko czego będziemy intensywnie używać (stawić gorące przedmioty, często myć, opierać się o nie, chodzić po nich, dzieci będą kopać itp.) należy polakierować.

Na koniec naszej metamorfozy pzostała tylko wymiana uchwytów i  komoda jest gotowa, efekt końcowy podoba nam się niesamowicie. Stara komoda zsykała nowe życie i pięknie prezentuje się w mieszkaniu.  

 
Fusion-Champness-2-of-8

 
Farby kredowe to wynalazek bardzo stary, pojawiły się już w XIV wieku. Powstały na bazie
naturalnych składników, takich jak woda, organiczne pigmenty i przede wszystkim kreda. Farby kreowe mogą występować w wielu wersjach: matowe, satynowe, metaliczne, z przeznaczeniem do łazienki czy też na taras.
Popularne kredówki dają nam możliwość przemalowania praktycznie wszystkiego: mebli, blatów,
meblościanek, metalu. Oprócz samej farby, istotnym elementem jest też warstwa zamykająca
powierzchnie. Możemy do tego użyć wosków (bezbarwnych lub koloryzujących), jak i
lakierów w różnych stopniach połysku.
W sklepie Jasam znajdziecie szeroką gamę farb kredowych i produktów uzupełniających, a nsi doradcy podpowiedzą, jak malować kredówkami i jakich akcesoriów będziecie do malowania potrzebować. 

 

 kredowa farba

 

 ambiente-chalky-colors-renesans

couple-relaxing-during-home-renovation-P9J3TR6 (1)

Remont kojarzy Ci z tonami gruzu, kłębami i dużymi nakładami finansowymi? Nasz ekspert pokaże, że można odświeżyć mieszkanie niedużym kosztem i co więcej – nie będziecie potrzebować do tego fachowca. Wystarczy jeden weekend, by Wasze mieszkanie lub dom odzyskały dawny blask.

couple-painting-hearts-on-the-wall-in-their-house-PBL8SFU

1. Malowanie ścian
To najprostszy i najtańszy sposób na zmianę wyglądu Twojego wnętrza. Potrzebujesz farby, wałka malarskiego, pędzli, folii do zabezpieczenia podłogi i mebli, taśmy malarskiej i kuwety do farby. Malowanie najlepiej zacząć od okna. Zachowaj w narożniku ściany odstęp na szerokość wałka, po czym zaznacz dużą literę V i szybko zamaluj prostokąt ściany (nie wychodząc poza ramiona litery). Dociągnij wałkiem do krawędzi ściany. Wygładź płaszczyznę, przesuwając wałek od góry do dołu, i przejdź do następnego kawałka ściany. Gdy pomalujesz cały pokój, odczekaj, aż farba dobrze wyschnie. Nanosząc drugą warstwę, uważaj, by łączenia wypadły w innym miejscu.

 

2. Jak szybko usunąć starą tapetę?
Wydaje się, że to uciążliwe i żmudne zajęcie? Można to usprawnić odrywając pierwszą warstwę, która miejscami może odchodzić dużymi płatami. Następnie na całej powierzchni rozprowadzamy płyn do usuwania tapet, czekamy tyle czasu, ile zaleca producent i usuwamy szpachelką pozostałości.

cleaning-wall-from-paper-with-chemical-stripper-PCQXYRA

 

3. Pomaluj meble kuchenne
Twój budżet nie przewiduje kupna nowych mebli? Wystarczy, że pomalujesz stare, a nabiorą one zupełnie nowego wyrazu. To proste! Odtłuść powierzchnie papierem ściernym lub szlifierką i nałóż podkład. Teraz pozostaje nałożenie farby. Pamiętaj, by uniknąć nieestetycznych zacieków, rozmontuj wszystkie szafki i rozłóz je na rusztowaniu, a dopiero później zabierz się za malowanie. Pamiętaj – brzegi malujemy na samym końcu. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej przyspieszyć prace związane z malowaniem – wybierz farbę w sprayu.

 

4. Fugi do poprawki
Fugi w łazience czy kuchni z czasem szarzeją i wyczyszczenie ich jest mozolną pracą. Jest na to sposób! Wystarczy, że kupisz odpowiedni preparat do czyszczenia fug, najlepiej w sztyfcie, który nakładasz bezpośrednio na powierzchnię, a po odpowiednim czasie zmywasz. Uważaj na płytki gresowe – mogą się odbarwiać, najlepiej zabezpieczyć je taśmą malarską.

 

5. Rysy w drewnianej podłodze
Niezależnie od tego, czy mamy prawdziwi tek, czy panele podłogowe, na podłodze często pojawiają się nieestetyczne rysy. Można sprawić, by były mniej widoczne. Potrzebny będzie wypełniacz do rys w płynie albo masa szpachlowa w odpowiednim odcieniu drewna. Pierwszy produkt poradzi sobie z drobnymi zarysowaniami, gdy ubytek w podłodze jest znaczny, polecam użyć masy szpachlowej.

 

 podloga

 

6. Dziura w ścianie
Gdy w ścianie z płyty gipsowe lub gipsowo-kartonowej masz całkiem pokaźnym rozmiarów dziurę, z która nie poradzi sobie szpachla gipsem lub masą, wystarczy wyciąć z płyty GK kształt odpowiadający ubytkowi w ścianie, lub narysować na scianie kwadrat/prostokąt i powieększyć otwór, w przypadku, gdy jest on nieregularny. Od środka otworu wkładamy kawałek listewki, który przymocujemy klejem dp płyt GK. Do listewki przykręcamy lub przyklejamy wycięty kawałek, który na koniec tylko szpachlujemy specjalną masą i po jej wyschnięciu wyrównujemy powierzchnię.

 

7. Opadające drzwi
Drzwi z czasem mają tendecję do rozregulowania, dlatego za pomocą poziomicy powinniśmy sprawdzić ich prawidłowe wypoziomowanie. Naprawa opadających drzwi jest bardzo prosta, można to zrobić za pomocą podkładek i wkręcenia zawiasów. Np. wkręcając górny zawias głębiej w skrzydło, orzyciągniemy je do ościeżnicy u uniesiemy górny róg oddalony od zawiasu, Analogicznie możemy zrobić z drugą stroną

 

8. Przemaluj wannę
W kilka godzin stara wanna może zysakć dawny blask i diametralnie zmienić wygląd łazienki. Wystarczy specjalna poliuretanowa farba, która przypomina emalię. Pamiętać należy koniecznie o masce i wietrzeniu pomieszczenia, bo farba może być szkodliwa dla zdrowia. Więc do roboty. Dokładnie wyczyść wannę i naklej taśmę malarską w strategiczne miejsca. Powierzchnię wanny potraktuj papierem ściernym, a ubytki wypełnij masą szpachlową. Przemyj powierzchnię benzyną estrakcyjną i nałóż podkład. Po wyschnięciu nałóż właściwą farbę, najlepiej dwukrotnie. Z takiej odnowionej wanny możemy skorzystać dopiero po kilku dniach.

 

9. Dziury po gwoździach w drewnie
Zapewne nie uwierzycie w prostotę tego pomysłu, ale jest on świetny w przypadku drobnych otworów w drewnie, które powstały np. w ościeżnicy. By się ich pozbyć możemy użyć znanej nam wszystkim kredki świecowej! Jak to zrobić? Wystarczy dobrać jej kolor do odcienia drewna i mocno naciskać obok otworu, by mogła go wypełnić. Później wystarczy przetrzeć to miejsce, by usunąć nadmiar kredki pozostawionej na powierzchni drewna.

 

10. Metalowe meble ogrodowe gotowe na sezon
Na koniec ostatni prosty trick na odnowienie metalowych mebli ogrodowych, które z czasem straciły swój dawny błysk. Użyj wosku samochodowego, gąbki oraz kawałka bawełny. Najpierw myjemy metalową konstrukcję za pomocą zwykłego mydła z wodą i osuszamy powierzchnię. Następnie nakładamy wosk i wcieramy go w metal. Nie czekamy zbyt długo i właściwie po upływie kilku minut wycieramy wszystko dokładnie bawełnianą ścierką. Meble powinny być ciemniejsze i bardziej błyszczące.

 

Czasami nawet proste czynności takie jak naprawa rys w podłodze czy zmiana koloru mebli w kuchni może odmienić wygląd naszego domu. Jeśli taki szybki remont połączymy z generalnymi porządkami i wymianą elementów dekoracyjnych domu, jak zasłony, firanki ozdobne poszewki czy kapa na łózko zyskamy świetny efekt, niedużym kosztem.

drabina2

Potrzebujesz drabiny? Świetnie się składa, bo w Jasam w Działdowie kupisz teraz każdą drabinę z rabatem -15%

drabina2

 

W ofercie znajdziesz drabiny:drabina1
– jednostronne – gdy musisz powiesić firanki czy zetrzeć kurz z szafki
– dwustronne – umożliwiające wchodzenia z obu stron,
– przegubowe – które można rozkładać w różne pozycje,
– wielofunkcyjne – do pracy na dużych wysokościach,
– teleskopowe – o zmiennej wysokości,
– przystawne i rozstawno-przystawne

 

jasam dywan

Dywan ma za zadanie budować atmosferę i komfort mieszkania, ma ogrzać nasze zmarznięte stopy po całym dniu pracy i być atrakcyjnym dodatkiem, dopełniającym wnętrze naszego mieszkania czy domu. W Jasamie dobrze to rozumiemy. Dlatego znajdziesz u nas duży wybór dywanów.
dywan jasam6

Do wyboru, do koloru…
Z długim włosiem, z krótkim włosiem, tkane na płasko. Duże, małe, prostokątne, kwadratowe, okrągłe. Kolorowe, stonowane i w geometryczne wzory. Miękki dywan shaggy do sypialni, bawełniany dywan z nadrukiem do pokoju dziecka, łatwy do utrzymania w czystości dywan do korytarza. Wszystko po to, aby Twoje mieszkanie wyglądało tak, jak Ty chcesz

Trendy w 2018 roku

Specjaliści od kolorystycznych trendów, czyli Instytut Pantone przedstawił gamę kolorów,która będzie modna w tym roku. Stawiamy na barwy intensywne i nasycone. Popularny będzie też kolor metaliczny. Także nie bójmy się kolorów! Wpuścmy do swojego mieszkania więcej kontrastów i żywych połaczeń kolorystycznych.

DYWANY2

Kwiaty, geometria i Afryka- to najpopularniejsze motywy w dekorowaniu wnętrz w bieżącym roku. Duże kwiatowe desenie i minimalistyczne, geometryczne wzory będą królować na podłodze.

jasam dywan4

 

W ofercie Jasam czeka na Ciebie duży wybór dywanów firm Multidecor, Syrena i Capital Carpet. Odwiedź nasz sklep w Moragu i Ostródzie i wybierz dywan, który pokocha Twoje mieszkanie.

 jasam dywan2

Screenshot_130

Jasam to nie tylko materiały budowlane. W naszych marketach znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w swojej kuchni i jadalni. Dobrze wyposażona kuchnia to prawdziwy skarb. Odwiedź nasze sklepy i skompletuj wysokiej jakości naczynia, garnków, zastawy obiadowych w super cenach. 

Zastawy stołowe Ambition zwrócą uwagę każdego gościa przy stole.

Screenshot_134

 

Garnki, rondle, patelnie idealne na wszystkie Twoje przepisy.

Screenshot_133

 

Pojemniki do przechowywania – ład, porządek i długotrwała świeżość.

Screenshot_135

 

Akcesoria kuchenne – obieranie, ucieranie, duszenie, zapiekanie, odpowiednie akcesoria ułatwiają każdą pracę w kuchni, zwłaszcza jeśli wysoka jakość dostępna jest w przystępnej cenie.

 Formy do pieczenia – smakowite zapachy, ciepła kuchnia i świeżutki chleb lub ciasto czekoladowe domowej roboty, wszystko to łatwo przygotujesz z akcesoriami do pieczenia, które znajdziesz w sklepach Jasam.

 Screenshot_136

porzadki-swiateczne_2897521

Porządek każdy chciałby mieć, ale sprzątać nie ma komu? Czas przedświąteczny w każdym chyba domu opatrzony jest wielkimi porządkami. Co zrobić, by sprzątanie było efektywne, a zaoszczędzony czas spędzić z bliskimi? 

Zastosować nasze sprytne sposoby na sprzątanie, których nie powstydziłaby się sama Perfekcyjna Pani domu. Do naszych trików, przydadzą się Wam profesjonalne środki do czyszczenia, które pomogą uporać się z plamami, kurzem i innymi zabrudzeniami w mgnieniu oka. Znajdziecie je w sklepach Jasam – nasi doradcy podpowiedzą, co będzie niezbędne i niezawodne w ferworze świątecznych porządków.

IMG_9807 (Copy)

1.Zaangażuj rodzinę

Im większa rodzina, tym większy bałagan, ale również więcej rąk do pracy! Zaangażuj domowników we wspólne porządki. Może w tym pomóc ustalony plan sprzątania i podział zadań. Nawet małe dzieci mogą pomóc w niektórych zadaniach. 

2. Od góry w dół

Nie sprzątaj jak leci, ale zaczynaj od góry – od żyrandoli, ostatnich półek regału, góry szafy. Na sam koniec porządków planujemy odkurzanie i mycie podłóg. Taki system pozwoli oszczędzić sprzątającym nerwów z cyklu „przed chwilą to sprzątałem i już nie widać”. Odwrócenie tej kolejności spowoduje, że kurz z górnych półek spadnie na świeżo odkurzone podłogi. Szkoda marnować czasu i energii dwa razy na to samo. 

3.  Zasada 3P

Generalne porządki zawsze wiążą się z wyrzucaniem rzeczy, które tak naprawdę zalegają w domach nie będąc przez nikogo używane. Jak zdecydować czego trzeba się pozbyć? W tej decyzji może pomóc zasada „3 P”. Zostaw tylko te rzeczy, które spełniają jeden z trzech warunków: piękny, pamiątkowy, pożyteczny. Jeśli dana rzecz nie kwalifikuje się do żadnej z tych kategorii, bez skrupułów możesz ją wyrzucić. Nikomu nie będzie szkoda.

4. Ostatnia deska ratunku – sprzątaj to, co widać.

Bardzo skuteczny sposób na może i pozorne, ale szybkie doprowadzenie pomieszczeń do stanu używalności. To trik do wykorzystania, gdy na sprzątanie zostało 10% z obiektywnie potrzebnego czasu. Wejdź do pokoju i spójrz, które miejsca widać na pierwszy rzut oka – te miejsca posprzątaj w pierwszej kolejności. Dzięki temu oszczędzamy sobie zawodu, że posprzątaliśmy coś na tip top, ale jest to środek szafy i nikt tego nie widzi. A przecież zdążymy ogarnąć to po świętach, na spokojnie. 

5. Porządek każdego dnia

Na koniec porada generalna – warto utrzymywać porządek na co dzień. Oczywiście – duży dom, liczna rodzina, czasochłonna praca – to tylko niektóre z długiej listy argumentów, które można wytoczyć przeciwko tej wskazówce. W sposób zupełnie tajemniczy (może to element „magii świąt”) bałagan robi się bardzo szybko i w dodatku sam. Niestety nie ma on mocy samoistnie stać się znów porządkiem. Jest i na to kilka sposobów.

 • Podziel sprzątanie na dni tygodnia – w poniedziałki łazienka, we wtorek kuchnia itd. 15-20 minut dziennie na jedno miejsce w domu zamiast 2 godzin sprzątania i frustracji? Czemu by nie spróbować? Dzięki tej poradzie zdejmujemy z soboty jarzmo „ogólnopolskiego dnia sprzątania”. Uwaga na skrajności – jeśli w środę rozsypią się płatki, nie czekaj z posprzątaniem do następnego tygodnia.
 • Sprzątaj przy okazji – rozmowa przez telefon, oczekiwanie na gotującą się wodę to świetna chwila na ogarnięcie stołu czy schowanie suchych naczyń do szafek.
 • Odkładaj rzeczy od razu na swoje miejsce – każda powinna takie mieć.
 • Rzeczy zbędne wyrzucaj od razu – nie ma sensu składować ich przez kolejne dni, tygodnie i miesiące.

I jeszcze ostatnia, ale nie najmniej ważna myśl – niech sprzątanie nie będzie w tym czasie przygotowań do świąt najważniejsze. Ułatwmy sobie pracę, stosując zaproponowane przez nas sposoby i profesjonalne środki do czyszczenia, które zrobią za nas połowę pracy.  

 

23

Super cena farb Jedynka Deco&Protect 2,5l*

44,99zł  39,99zł

23

 

Jedynka Deco&Protect Zmywalna to matowa lateksowa farba do wnętrz, która charakteryzuje się wysoką odpornością na zmywanie wodą z detergentem. Dostępna w 36 atrakcyjnych kolorach, które doskonale kryją malowaną powierzchnię. 

Dlaczego warto wybrać farbę Deco&Protect:

 • odporność na zmywanie
 • doskonałe krycie
 • trwałość kolorów
 • szybkie schnięcie
 • ekologiczna receptura
 • malowanie bez kapania
 • wydajność ok. 14 m2/l

*Oferta promocyjna obowiązuje w  sklepach Jasam w Nidzicy, Morągu, Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim.

 

z19131789IER,Podlogi-drewniane

Drzewno, rosnąc przez sto lat, staje się bardzo cennym naturalnym materiałem budowlanym o wyjątkowych właściwościach. Dlatego tak ważna jest jego odpowiednia konserwacja, która zapewni naturalne piękno, wytrzymałośc i elastyczność drewna przez długie lata. 

Doradcy w sklepach Jasam pomogą dobrać produkt OSMO odpowiedni do Twoich wymagań, który zabezpieczy drewniane powierzchnie na długie lata.

zabezpiecz-podlogee-olejowoskiem-1080x720

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkty OSMO – ochrona drewna od wewnątrz i na zewnątrz

Firma Osmo od ponad 40 lat jest pionierem w dziedzinie konserwacji powłok drewnianych, opracowując innowacyjne powłoki mikroporowate na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów i lazur pozwalają one drewnu swobodnie oddychać i odpowiednio je pielęgnują. W ofercie Osmo nie znajdziemy tradycyjnych lakierów do drewna. Zatykają one bowiem pory drewna, powodując podnoszenie się szorstkich włókien, a do tego są podatne na pękanie i łuszczenie się. Jedynie naturalne oleje i woski mogą zapewnić kompleksową ochronę drewna. 

Najważniejsze zalety powłok OSMO

 • pozwalają drewnu oddychać 

Naturalne oleje do drewna Osmo wnikają głęboko w pory drewna, a substancje stałe zapewniają drewnu ochronę od zewnątrz – np. szkodliwym działaniem wilgoci. Mimo to powłoki Osmo nie tworzą na powierzchni drewna hermetycznego filmu (jak np. lakiery do drewna).

 • naturalne składniki

Wszystkie powłoki do drewna firmy Osmo zostały opracowane na bazie naturalnych olejów i wosków: oleju słonecznikowego, lnianego, sojowego i ostowego oraz wosków karnauba i kandelila.

 • łatwa aplikacja

Powłoki na bazie naturalnych olejów nie wymagają stosowania gruntów ani podkładów, zapewniają znakomite pokrycie powierzchni drewna ze względu na wysoką zawartość substancji stałych.

 • wysoka wydajność

Dzięki wysokiej zawartości wosków, olejów i pigmentów naałożenie cienkiej warstwy materiału jest całkowicie wystarczające.